WGP, gr. M: Zwycięska passa Polek trwa - relacja z meczu Polska - Kuba

W swoim czwartym meczu w [tag=10832]World Grand Prix[/tag], biało-czerwone nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w starciu z Kubankami. Polska pozostaje niepokonana w tegorocznych rozgrywkach.
Tomasz Rosiński

Polki przystępowały do piątkowego pojedynku w dobrych humorach po zwycięstwach podczas I weekendu WGP z Belgią, Kanadą oraz Peru. Natomiast Kubanki na początek rozgrywek przegrały wszystkie swoje spotkania, kolejno z Holandią, Argentyną i Portoryko.

Sam początek konfrontacji należał do kubańskiego zespołu, który skrzętnie wykorzystywał problemy w ataku oraz błędy biało-czerwonych (5:10). Podopieczne Piotra Makowskiego do drugiej przerwy technicznej słabo przyjmowały, przez co nie mogły wyprowadzać skutecznych akcji (12:16). Kiedy wydawało się, że Kuba zmierza do pewnego triumfu w pierwszym secie, wszystko zmieniło się za sprawą udanych zagrywek wprowadzonej Klaudii Kaczorowskiej i dobrych zagrań Izabeli Kowalińskiej (22:18). Europejki już nie wypuściły wypracowanej przewagi z rąk i wygrały inauguracyjną partię do 21.

Gra w drugiej odsłonie bardzo się wyrównała, a żadnej z ekip nie udawało się uzyskać kilku-punktowego prowadzenia (13:13, 17:17). Liderką w reprezentacji Kuby była 14-letnia Melissa Teresa Vargas i to dzięki niej kubańskim siatkarkom udało się odskoczyć rywalkom na dwa "oczka" (20:22). Jednakże Polska nie zamierzała składać broni i najpierw szybko wyrównała stan rywalizacji (22:22), by chwilę później po dobrych akcjach w wykonaniu Kaczorowskiej oraz Smarzek (26:24) wyjść na prowadzenie 2:0 w całym meczu.

Tylko wstępna faza trzeciego seta starcia w Trujillo okazała się wyrównana (7:7). Polskie zawodniczki z czasem przyspieszyły i po skutecznych blokach oraz kontratakach zaczęły wygrywać 13:7. Od tego momentu zespół z Europy przejął całkowitą kontrolę nad pojedynkiem (16:8), ostatecznie będąc w stanie postawić kropkę nad "i" (25:12).

W kolejnej rozgrywce w World Grand Prix biało-czerwone zmierzą się w sobotę z Portoryko.

Polska - Kuba 3:0 (25:21, 26:24, 25:12)

Polska: Połeć (5), Bełcik (2), Kąkolewska (9), Kowalińska (11), Wójcik (2), Smarzek (15), Durajczyk (libero) oraz Kaczorowska (6), Zaroślińska (2), Skowrońska E., Sikorska.

Kuba: Rojas (6), Vargas (19), Hernandez (1), Lescay (5), Matienzo (3), Alvarez (6), Luis Ruiz (libero) oraz Borell, Sanchez, Moreno.

Smarzek i Kowalińska liderkami, błysk Kaczorowskiej - oceny Polek za mecz z Kubą według SportoweFakty.pl

Jaką ocenę wystawiłbyś/wystawiłabyś reprezentacji Polski siatkarek za mecz z Kubą?