Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kamil Gutkowski jednak na libero

Przyjmujący Cerrad Czarnych Radom zmienia pozycję i w najbliższym sezonie będzie rywalizował z Adamem Kowalskim o rolę pierwszego libero w drużynie.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

Mówiło się o tym od pewnego czasu, a w środowy wieczór stało się już pewne, że Kamil Gutkowski zmieni pozycję i w sezonie 2014/2015 zagra na libero. Taką decyzję podjął sztab szkoleniowy w osobach Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. - Jak na razie zdaję sobie sprawę, że muszę się wiele nauczyć. Podczas małych gier oraz ćwiczeń analizuję swoje zagrania i wiem, że musi minąć trochę czasu, aby było tak, jakbym sobie sam tego życzył. Mimo wszystko, jestem gotowy do pracy i pozytywnie nastawiony na zmiany - mówi radomianin w rozmowie z klubowym portalem.


Jeden z ulubieńców radomskiej publiczności zaliczył już epizod na tej pozycji w minionych rozgrywkach. Czy czuje się pewnie w nowej dla siebie roli? - Generalnie staram się zawsze pokazywać swoją pewność w poczynaniach, aczkolwiek początki na nowej pozycji bywają ciężkie. Nie żałuję rąk i staram się wykonywać swoje nowe zadania jak najlepiej - odpowiada. 

O miejsce w wyjściowej "szóstce" Gutkowski będzie rywalizował z Adamem Kowalskim. - Na pewno z mojej strony będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby grać podczas sezonu, a rywalizacja jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziła. Na pewno będzie to nas mobilizować do pracy i zarazem obaj na tym zyskamy - podkreśla.

Gutkowski i Kowalski będą walczyć o miejsce w wyjściowym zestawieniu Gutkowski i Kowalski będą walczyć o miejsce w wyjściowym zestawieniu
 Już w piątek Cerrad Czarni rozpoczną pierwszy przedsezonowy turniej w Nidzicy. Ich rywalami będą: Indykpol AZS Olsztyn, Effector Kielce i Transfer Bydgoszcz.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
wksczarni.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×