Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zwyciężył w Trzciance

Zwycięstwem nad Developres SkyRes Rzeszów zawodniczki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zakończyły zmagania w turnieju w Trzciance.

Paweł Siejak

W pojedynku dwóch niepokonanych ekip, już od pierwszych piłek ton nadawał zespół z Rzeszowa, utrzymując dwu punktowe prowadzenie. W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Dąbrowy, przechylając szalę zwycięstwa na własną korzyść.

W drugiej partii dużo skuteczniej grał klub z Dąbrowy, czego nie można było powiedzieć o przeciwniczkach i w efekcie Developres został pokonany do osiemnastu.
W trzeciej odsłonie oglądaliśmy rywalizację punkt za punkt, w końcówce dobrze zagrywała Adrianna Budzoń a jej koleżanki skutecznie blokowały ataki rywalek i niespodziewanie rzeszowianki ugrały seta.

Kolejna odsłona to popis w ataku podopiecznych trenera Juana Manuela Serramalera, które co chwila kończyły ataki ze skrzydeł, wychodząc na prowadzenie 16:11, nie oddając już go do końca meczu i zwyciężając w całym turnieju.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:21;25:18;22:25;25:18)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci (1), Mancuso (19), Sobolska (6), Konieczna (17), Zakrewskaya (12), Dziękiewicz (7) oraz Strasz (libero1), Urban (libero2), Staniucha-Szczurek (5), Piekarczyk, Łukaszewska.

Developres SkyRes Rzeszów: Szeremeta (9), Mucha (3), Nowakowska (6), Budzoń (5), Olszówka (6), Warzocha (12) oraz Filipowicz Paulina (libero1), Borek (libero2), Filipowicz Karolina, Jagodzińska (4).

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w całym turnieju stracił zaledwie seta. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w całym turnieju stracił zaledwie seta.
W spotkaniu o trzecie miejsce na koniec zmagań turniejowych, dość nieoczekiwanie pierwszoligowe siatkarki z Sulechowa odskoczyły na kilka punktów, lecz w połowie partii dały się dogonić. Rywalki dzięki skutecznym atakom i dobrej zagrywce wysforowały się na prowadzeniem, którego już nie oddały.

W drugiej partii zawodniczki Zawiszy często atakowały w aut, oddając w prosty sposób punkty przeciwniczkom. Koniec końców na pewno nie będą chciały wracać myślami do tego seta, bowiem uległy w nim aż 25:10.

Uśpione łatwą wygraną siatkarki KSZO, nieoczekiwanie same zaczęły niedokładnie przyjmować zagrywkę a przechodzące piłki nad siatką kończyły rywalki. Z wyniku 1:8 udało się jednak wyrównać stan rywalizacji, by w końcówce dzięki skutecznym akcjom Joanny Kuligowskiej udało się zwyciężyć całe spotkanie bez straty choćby seta.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:0 (25:21;25:10;25:20)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wójcik (1), Kuligowska (10), Duda (7), Brojek (10), Bawol (6), Ganszczyk (6) oraz Ścibisz (libero1), Nowakowska (libero2), Vasilieva (6), Tobiasz (1).

MLKS Roltex Zawisza Sulechów: Skiba (8), Kwiatkowska (4), Szymańska (3), Sołodkowicz (2), Osadchuk (9), Bury (4) oraz Perlińska, Baran (2), Wawrzyniak, Witkowska (1), Broś, Wellna (1).

Magdalena Olszówka otrzymała bukiet kwiatów z okazji obchodzonych w tym dniu urodzin. Nagroda dla najlepszej atakującej turnieju trafiła do Katarzyny Koniecznej, najlepszą rozgrywającą otrzymała Ozge Kirdar Cemberci. Statuetkę najlepszej przyjmującej otrzymała atakująca Paula Szeremeta. Kamila Ganszczyk z kolei wywalczyła tytuł najlepszej blokującej.