KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Robert Prygiel: Może w ogóle powinniśmy przestać trenować zagrywkę

Cerrad Czarni Radom dalecy są od dyspozycji, której oczekiwaliby kibice. W każdym spotkaniu popełniają zbyt wiele błędów, z czego największa bolączka to zepsute na własnej hali zagrywki.
Agata Kołacz
Agata Kołacz

Już mecz z BBTS-em Bielsko-Biała pokazał, że Cerrad Czarni Radom nie są w najwyższej formie. Choć pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny z Mazowsza, to uwagę z pewnością mogła zwrócić liczba zepsutych zagrywek. Na własnej hali radomianie mylili się aż 18 razy. Niewiele lepiej było w sobotę, gdy w pojedynku z Cuprum Lubin popełnili 16 błędów w polu serwisowym.


Jak przyznał Robert Prygiel, jego podopieczni bardzo dużo czasu na treningach poświęcają... właśnie serwisowi. - Trenujemy bardzo dużo zagrywki, dlatego zastanawiam się, czy w takim razie może w ogóle zaprzestać skupiania się na tym elemencie - zdradzał szkoleniowiec. W starciu z BBTS-em Czarni zdobyli 3 punkty bezpośrednio z serwisu, w meczu z beniaminkiem z Lubina już 8. - Pamiętam, że zagrywka to jest problem mentalny. Jeśli zawodnik nie czuje się pewnie, to przez to boi się zagrywać i psuje. Dlatego staram się zrzucać presję - dodał.

Zdaniem trenera problem wynika z tego, że nie wszyscy zawodnicy realizują założenia taktyczne. Po środowym spotkaniu opiekun radomian sporo uwag miał zwłaszcza do Bartłomieja Bołądzia. Atakujący zapisał na swoim koncie asa, ale pomylił się aż sześciokrotnie. - Bartkowi daję już naprawdę dużą swobodę. Miał posłać zagrywkę do piątej strefy i mnie nie obchodziło, czy zepsuje, czy nie, byleby zagrał dokładnie w tym kierunku. Niestety tylko raz zdobył punkt, a pozostałe serwisy zepsuł do strefy szóstej albo pierwszej - analizował Robert Prygiel.

Zagrywka na razie nie jest mocną stroną Czarnych Zagrywka na razie nie jest mocną stroną Czarnych
Spotkanie z drużyną z Lubina miało być dla Czarnych okazją do rehabilitacji za przegraną w Częstochowie. Tak się jednak nie stało i po sześciu kolejkach radomianie mają na swoim koncie 10 "oczek". - Przegraną z AZS-em biorę na siebie, bo wtedy przekombinowałem ze składem i dostaliśmy zimny prysznic. Dlatego teraz każdy mecz jest dla nas trudny. Nie ma meczu, że jesteśmy faworytem, ale też nie ma takiego, w którym możemy się czuć skazani na porażkę. Wyniki w tym sezonie są dość nieprzewidywalne, każdy może wygrać i przegrać z każdym. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze walczy się o zwycięstwo - zaznaczył szkoleniowiec.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (1)
 • Basil Zgłoś komentarz
  Jutro fajny mecz - Bołądź vs Muzaj, czyli świetny chłopak pozostający zawsze w cieniu swojego znakomitego kolegi spotykają się w PLS a hierarchia tym razem jest odwrócona bo to Muzaj
  Czytaj całość
  walczy o cenny czas na boisku. Oczywiście Prygiel może zrobić wszystkim psikusa i postawić na Oivanena, choć logika (statystyki Fina w ostatnich spotkaniach, brak ogrania itd.) temu przeczą.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×