Liga turecka: Porażka zespołu Kasprzak i Skowrońskiej

W 4. kolejce tureckiej ekstraklasy polski duet przyjmujących musiał przełknąć gorycz porażki. Zespół Kingi Kasprzak i Elżbiety Skowrońskiej - Canakkale Belediyesi gładko uległ Galatasaray Daikin 0:3.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
W szóstej kolejce tureckiej ekstraklasy "polskiemu" zespołowi Çanakkale Belediyesi przyszło zmierzyć się z Galatasaray Daikin. Zdecydowanym faworytem był zespół gospodyń spotkania, co udowodniły już pierwszymi piłkami. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji w polu serwisowym jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną gospodynie zdołały odskoczyć na pięć punktów. W dalszej części seta, siatkarki Galatasaray sukcesywnie zwiększały przewagę, ostatecznie kończąc partię do 16.
W drugiej partii zespół z Polkami na pokładzie kompletnie nie istniał. Drużyna Galatasaray całkowicie zdominowała przeciwnika, nie pozwalając na jakikolwiek ruch. Z kolei w trzecim secie z gry z powodu kontuzji została wyeliminowana Nadia Centoni. Kontuzja, przez którą włoska atakująca prawdopodobnie będzie pauzowała dwa tygodnie zniwelowała różnicę między dwoma drużynami. Zespół Kasprzak i Skowrońskiej, mimo tragicznego rozpoczęcia od trzech błędów własnych w ataku i utrzymującej się pięciopunktowej straty do przeciwnika do wyniku 15:20, w pięknym stylu zdołał wrócić do gry i wyrównać stan seta (24:24). W końcówce granej na przewagi, główną rolę po stronie Canakkale odegrała polska przyjmująca - Elżbieta Skowrońska. Mecz zakończył pojedynczy blok Ayse Melis Gurkaynak, środkowej Galatasaray Daikin.

Polki podobnie jak całość tureckiego zespołu, nie mogą pochwalić się dobrą postawą. Kinga Kasprzak rozpoczęła spotkanie w podstawowej szóstce, jednak jej gra pozostawiała wiele do życzenia i szkoleniowiec Uzeyir Ozdurak już w połowie drugiego seta postanowił wprowadzić w jej miejsce Asli Koprulu. 27-letnia przyjmująca na przestrzeni dwóch setów, w których miała okazję się prezentować zdobyła cztery punkty - trzy w ataku oraz jeden blokiem. Atakowała z 27 proc. skutecznością, natomiast w defensywie w końcowym rozrachunku zanotowała 40 proc. dobrego przyjęcia oraz 40 proc. perfekcyjnego.

Druga z Polek występująca w tureckim Canakkale - Elżbieta Skowrońska, prezentowała się lepiej od Kasprzak. Spotkanie zakończyła z dorobkiem siedmiu oczek. Cztery z nich zdobyła kończącym atakiem (31 proc. skuteczności), jeden zagrywką oraz dwa blokiem. Przyjmowała z 41 proc. przyjęcia dobrego oraz 21 proc. idealnego.

Galatasaray Daikin - Çanakkale Belediyesi 3:0 (25:16, 25:7, 27:25)

Galatasaray Daikin: Meijners (16), Kalac (8), Bosetti (19), Alikaya (6), Centoni (13), Gurkaynak (4), Guneyligil (libero) oraz Yurtdagulen (1), Aydinlar, Arslan (3), Dumanoglu