Liga Mistrzyń, gr. E: Udana inauguracja wicemistrzyń - relacja z meczu VakifBank Stambuł - Partizan Vizura Belgrad

W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzyń 2014/15, srebrne medalistki z poprzedniego sezonu, a mianowicie siatkarki VakifBanku Stambuł nie dały szans Partizanowi Vizurze Belgrad.

Tomasz Rosiński
Zdecydowanym faworytem czwartkowego starcia w grupie E była drużyna ze Stambułu, która przed kilkoma miesiącami grała w finale LM. Ekipa z Turcji od razu wzięła się mocno do pracy i w inauguracyjnej partii szybko wyszła na prowadzenie 8:3. Podopieczne Giovanniego Guidettiego górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zaś umiejętnie grą tureckiego zespołu kierowała Naz Aydemir, dzięki czemu VakifBank triumfował w I secie do 18.
W kolejnej odsłonie na placu gry jeszcze bardziej dominowały mistrzynie Turcji, a w ich szeregach brylowało trio: Sheilla - Wasilewa - Costagrande (16:7). Partizan zupełnie nie miał argumentów do skutecznej walki i został rozbity 10:25.

W trzeciej części rywalizacji obraz gry nie uległ zmianie, natomiast gospodynie starały się tylko kontrolować boiskowe wydarzenia. VakifBank Stambuł był w stanie postawić kropkę nad "i", wygrywając III seta 25:19, a całą konfrontację 3:0.

Najlepszą punktującą w zwycięskim zespole okazała się Bułgarka Elica Wasilewa, która zapisała na swoim koncie 12 oczek.

VakifBank Stambuł - Partizan Vizura Belgrad 3:0 (25:18, 25:10, 25:19)

VakifBank Stambuł: Wasilewa (12), Costagrande (9), Aydemir (3), Rasić (7), Akman (10), Sheilla (9), Karadayi (libero) oraz Akin, Onal (3), Toksoy, De Krujif.

Partizan Vizura Belgrad: Cikiriz (13), Bosković (12), Busa (1), Mirković (1), Savić (4), Kocić (2), Stepanović (libero) oraz Lazović, Lozo.

Tabela grupy E Ligi Mistrzyń

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. VakifBank Stambuł 1 1-0 3:0 3
2. RC Rannes 1 1-0 3:2 2
3. Nordmeccanica Piacenza 1 0-1 2:3 1
4. Partizan Vizura Belgrad 1 0-1 0:3 0

Liga Mistrzyń, gr. E: Zacięta walka dla francuskich weteranek - relacja z meczu RC Cannes - Nordmeccanica Piacenza