WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolejne oświadczenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał oświadczenie związane z pojawieniem się informacji o postawieniu zarzutów prezesowi Związku i zatrzymaniu wiceprezesa Związku.
 Redakcja
Redakcja

Oświadczenie PZPS:

PZPS potwierdza, że w czwartek, 13 listopada w siedzibie Związku przeprowadzone zostały działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze poprosili o przedstawienie wybranych dokumentów związanych z organizacją FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W piątek, 14 listopada, prokuratura poinformowała o postawieniu Mirosławowi Przedpełskiemu, prezesowi PZPS zarzutu korupcyjnego. W tym dniu na prośbę śledczych w siedzibie związku stawił się również Artur Popko, wiceprezes PZPS. W godzinach wieczornych rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował o jego zatrzymaniu.

Związek w pełni współpracuje z organami śledczymi, udostępniając wszystkie żądane dokumenty i informacje. PZPS nie komentuje działań tych organów.

PZPS informuje, że posiada pełną zdolność do wykonywania wszelkich czynności statutowych gwarantujących działalność w pełnym zakresie.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • stary kibic 0
  Najważniejsze pytanie brzmi: czy wszystko się dzieje zgodnie z niezależnymi procedurami?
  Bo jeżeli nie, to pojawia się pytanie - jakie stado rządzi?
  art87 "- Najważniejsze teraz pytanie brzmi: czy CBA i prokuratura namierzyły czarną owcę czy stado? Wybryk czy system ? I czy rzeczywiście dowody przeciw P. okażą się wystarczająco mocne. Jeśli tak, to - na zdrowy rozsądek - pewnie oglądamy spektakularny koniec szybkiej kariery. Choć zdrowy rozsądek nie zawsze w takich przypadkach podpowiada dobrze. W Brazylii, najważniejszym obok Polski kraju siatkówki, poprzedni prezes wyprowadzał pieniądze rządowe i sponsorskie do powiązanych ze sobą spółek na taką skalę, że wybuchła afera i dziś brazylijskie władze mocno zakręciły siatkówce kurek. Ale tamten prezes ma się dobrze. Nazywa się Ary Graca, jest teraz szefem FIVB." Paweł Wilkowicz, SPORT PL
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • art87 0
  "- Najważniejsze teraz pytanie brzmi: czy CBA i prokuratura namierzyły czarną owcę czy stado? Wybryk czy system ? I czy rzeczywiście dowody przeciw P. okażą się wystarczająco mocne.
  Jeśli tak, to - na zdrowy rozsądek - pewnie oglądamy spektakularny koniec szybkiej kariery. Choć zdrowy rozsądek nie zawsze w takich przypadkach podpowiada dobrze. W Brazylii, najważniejszym obok Polski kraju siatkówki, poprzedni prezes wyprowadzał pieniądze rządowe i sponsorskie do powiązanych ze sobą spółek na taką skalę, że wybuchła afera i dziś brazylijskie władze mocno zakręciły siatkówce kurek. Ale tamten prezes ma się dobrze. Nazywa się Ary Graca, jest teraz szefem FIVB."
  Paweł Wilkowicz, SPORT PL
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • art87 0
  "- Nie baw się odbezpieczoną bronią - mówił mi jeden z doradców związku, gdy w sierpniu zbierałem materiały do tekstu o sporze Polsatu i PZPS, który wybuchł niedługo przed mistrzostwami świata. A z Polsatu płynęły wtedy sygnały, że telewizja musi zakodować mistrzostwa, bo związek jak najwięcej zysków z turnieju chce zagarnąć dla siebie, że mnoży koszty turnieju, że usługi reklamowe dla miast wycenił powyżej stawek rynkowych itd. Ale kolejne zwycięstwa Polaków na mundialu sprawiały, że to wszystko szło w zapomnienie. .."
  Paweł Wilkowicz, SPORT PL
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×