WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piotr Sieńko wybrany na pełniącego obowiązki prezesa zarządu PLPS

W Warszawie odbyło się posiedzenie rady nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, podczas którego podjęto dwie ważne decyzje.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

W ubiegłym tygodniu pod zarzutem korupcji zatrzymano Mirosława P. i Artura P., którzy pełnili stanowiska prezesa i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obojgu postawiono zarzuty oraz tymczasowo aresztowano na trzy miesiące, grozi im do 12 lat więzienia.


Prezydium PZPS, a właściwie jak się później okazało, prezesi z niektórych województw, domagali się zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPS i Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PLPS SA, by zawiesić dotychczasowych prezesów i wybrać nowego. Prezydium PZPS w specjalnym oświadczeniu przypomniało, że wszystkie organy związku mają pełną zdolność do wypełniania statutowych zadań.

W środę w Warszawie odbyło się spotkanie rady nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA i zadecydowało o wyborze Piotra Sieńki na tymczasowego prezesa, tj. pełniącego obowiązki prezesa. Swoje obowiązki pełnić ma on do 19 lutego 2015 roku. 

Rada zezwoliła także na podpisanie umowy z telewizją Polsat na lata 2015-2020 w sprawie transmitowania meczów PlusLigi, Orlen Ligi, Pucharu Polski oraz Superpucharu. 

Treść komunikatu rady nadzorczej PLPS SA: 

Rada Nadzorcza PLPS SA oddelegowała Piotra Sieńko do pełnienia obowiązków Członka Zarządu – Prezesa Zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA.

Uchwała weszła w życie w momencie zakończenia posiedzenia Rady Nadzorczej PLPS SA.

Piotr Sieńko swoje obowiązki pełnić będzie najdłużej do 19 lutego 2015 roku.

Rada Nadzorcza PLPS SA wyraziła zgodę na podpisanie umowy z Telewizją Polsat na lata 2015-2020. Umowa będzie obejmowała transmisje z meczów PlusLigi, ORLEN Ligi, finałowych turniejów Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA informuje, iż posiada zdolność do wykonywania czynności statutowych, gwarantujących działalność w pełnym zakresie.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Lotos Gdańsk 0
  Zależy czy Solorz sobie zakoduje czy nie...
  Co do wyboru to jest to dobry wybór. Od lat dobrze prowadzi Transfer a w przeszłości Delektę. Oby okazał się czystszy niż Pan M.P i A.P . A jak się sprawdzi to i może zostać na stałe, byle nie brał do kieszeni.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wojciech Mikusek 0
  a co z umową o transmisji meczy reprezentacji?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×