Paula Szeremeta pokazała klasę. Punkty, bloki, asy - 8. kolejka Orlen Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W zakończonej kolejce Orlen Ligi nie zabrakło bardzo dobrych występów poszczególnych siatkarek, najwięcej punktów zdobyła Paula Szeremeta - atakująca Developresu SkyRes Rzeszów.

Ósma seria spotkań rozpoczęła się w czwartek dwoma pojedynkami, w których z wygranych mogły cieszyć się Impel Wrocław oraz PGNiG Nafta Piła. Największą niespodzianką była porażka PGE Atomu Trefla Sopot, który przegrał 0:3 z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Natomiast najbardziej zacięty bój został stoczony w Dąbrowie Górniczej, gdzie gospodynie po tie-breaku pokonały BKS Aluprof Bielsko-Biała. [ad=rectangle] Klasyfikację najlepiej punktujących w zakończonej kolejce zdecydowanie wygrała Paula Szeremeta, która w trakcie czterosetowego pojedynku zdobyła aż 31 punktów. W ataku otrzymała ona 57 piłek, z czego skończyła 28 akcji. Do tych punktów dołożyła dwa asy i jeden skuteczny blok. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Kaczor, która zgromadziła na swoim koncie 25 "oczek".

Najlepiej punktujące: 1. Szeremeta - 31 2. Kaczor - 25 3. Kowalińska, Popović, Carter - 19

Po raz kolejny w zestawieniu najlepiej blokujących pojawiła się Kamila Ganszczyk, która osiem razy zatrzymywała rywalki. Na drugim miejscu uplasowało się sześć siatkarek, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano aż dziewięć zawodniczek!

Skuteczne bloki: 1. Ganszczyk - 8 2. Sobczak, Thibeault, Kaczor, Cemberci, Lis, Beier - 4 3. Godfrey, Bednarek-Kasza, Gryka, Kąkolewska, Carter, Trojan, Bamber-Laskowska, Sobolska, Zakrewskaja - 3

Bardzo dobrze w polu zagrywki spisała się Heike Beier, która w jednym z setów starcia z Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza wręcz rozstrzelała rywalki serwisem. Beier zgromadziła na koncie łącznie pięć asów. Cztery punkty zagrywką zdobyły Katarzyna Nadziałek oraz Aleksandra Trojan.

Asy serwisowe: 1. Beier - 5 2. Nadziałek, Trojan - 4 3. M. Wójcik, Czyżnielewska, Milović, Veljković, Kowalińska, Kaczor - 3

Naj kolejki: Paula Szeremeta

Beniaminkowie nigdy nie mają łatwego życia, lecz rzeszowianki od początku bieżącego sezonu pokazują, że gra w najwyższej klasie rozgrywkowej nie jest im straszna. Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów do każdego spotkania przystępują ambitnie, nie bojąc się konfrontacji z najlepszymi drużynami Orlen Ligi. Jedną z kluczowych ogniw Developresu jest Paula Szeremeta, która w zakończonej kolejce pokazała klasę, zapisując na swoim koncie 31 punktów!

Źródło artykułu: