Liga Mistrzyń, gr. B: Fenerbahce Grundig Stambuł rozgromiło kolejnego rywala

W meczu trzeciej kolejki grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzyń bezproblemowe zwycięstwo nad Nantes VB odniosła drużyna Fenerbahce Grundig Stambuł. Dla Turczynek był to trzeci triumf w tych rozgrywkach.

Łukasz Witczyk
Faworytem starcia w Nantes była drużyna Fenerbahce Grundig Stambuł, która w dwóch poprzednich meczach zdobyła komplet 6 punktów. Zgodnie z oczekiwaniami Turczynki nie miały większych problemów z odniesieniem trzeciego triumfu w obecnej edycji Ligi Mistrzyń.
Już w pierwszym secie przyjezdne pokazały swoją siłę. Podopieczne Marcello Abbondanzy w pierwszych akcjach uzyskały kilka "oczek" przewagi. W końcówce seta Turczynki zanotowały znakomitą serię, w której zdobyły osiem punktów przewagi. Po takim ciosie Francuzki nie zdołały się podnieść i inauguracyjną partię przegrały do 15.

Na początku drugiego seta lepiej spisywały się gospodynie. Zawodniczki prowadzone przez Sylvaina Quinquisa prowadziły 5:1, lecz Turczynki szybko odrobiły straty. Odsłona ta długo miała wyrównany przebieg, lecz po raz kolejny w końcowych momentach seta ekipa ze Stambułu włączyła wyższy bieg i szybko powiększyła przewagę nad rywalkami, a także zapewniła sobie triumf w tym secie.

Również w trzeciej partii siatkarki Fenerbahce Grundig Stambuł nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Ponownie szybko odskoczyły rywalkom i w trakcie seta powiększały swoją przewagę. Francuzki w tym meczu nie miały nic do powiedzenia. Ich najlepszą zawodniczką była Ariel Turner, która zdobyła 9 "oczek". Z kolei wśród ekipy gości z dobrej strony pokazała się Yeong-Koung Kim - autorka 15 punktów.

Nantes VB - Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (15:25, 19:25, 15:25)

Nantes VB: Bland (7), Williams (3), Koutouxidou (4), Turner (9), Druenne, Callo (7), Ungerer de Carvalho Rocha (libero) oraz Vandesteene (2), Stojiljkovic, Foucher, Gauthier-Rat (1).

Fenerbahce Grundig: Bauer (10), Montano (11), Hildebrand (10), Kim (15), Erdem Dundar (8), Lo Bianco (1), Yilmaz (libero) oraz Dalbeler Seniye (libero).