Liga Mistrzyń, gr. D: Trzeci triumf Eczacibasi Vitra Stambuł

W meczu trzeciej kolejki grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzyń Eczacibasi Vitra Stambuł wygrało na wyjeździe z Volero Zurych 3:1. Dla Turczynek było to trzecie zwycięstwo w obecnej edycji LM.

Łukasz Witczyk
Mecz w Zurychu był starciem dwóch niepokonanych drużyn w grupie D. Faworytkami tej konfrontacji był zespół ze Stambułu i Turczynki nie zawiodły oczekiwań. Już na początku pierwszego seta Eczacibasi uzyskało kilka "oczek" przewagi. Szwajcarska drużyna próbowała gonić rywalki, lecz udało się to jej dopiero w końcówce inauguracyjnej partii. Wówczas Volero zdobyło cztery punkty w jednym ustawieniu i w ostatnich wymianach nie dało sobie odebrać triumfu.
Drugi set przebiegał pod dyktando Turczynek, które miały nawet sześć "oczek" zapasu nad rywalkami. W końcówce Volero ponownie wrzuciło wyższy bieg i zdołało zniwelować straty, a nawet na chwilę wyjść na prowadzenie. Nerwową końcówkę lepiej jednak wytrzymały siatkarki ze Stambułu, które tym samym doprowadziły do wyrównania.

Jednostronna była kolejna partia konfrontacji w Zurychu. W niej Eczacibasi pewnie prowadziło od początku do końca. Dzięki skutecznej grze i skrzętnym wykorzystywaniu błędów rywalek Turczynki wygrały trzeciego seta do 16. Sporo emocji przyniosła czwarta odsłona. Ponownie Eczacibasi miało kilka "oczek" przewagi, lecz Szwajcarki zdołały odrobić straty. Przyjezdne w końcówce utrzymały jednak nerwy na wodzy i zapewniły sobie trzeci triumf w obecnej edycji Ligi Mistrzyń.

Volero Zurych - Eczacibasi Vitra Stambuł 1:3 (25:20, 23:25, 16:25, 25:27)

Volero: Ninković (9), Rabadzhiewa (19), Rychliuk (18), Mammadowa (7), Thompson, Kuprianowa (10), Popović (libero) oraz Hagglund, Sanchez Perez (2), Hartong (1), Grbac (1).

Eczacibasi: De La Cruz (25), Larson-Burbach (16), Ozdemir (3), Furst (8), Demir Guler (12), Poljak (10), Kuzubasioglu (libero) oraz Cansu, Gumus Kirici, Yilmaz (1).