Sopocianki wciąż bez porażki na wyjeździe - relacja z meczu PGNiG Nafta Piła - PGE Atom Trefl Sopot

Goście z Sopotu bez żadnych kłopotów ograli pilanki. Nafciarkom przed spotkaniem nie dawano większych szans i jak się okazało niebezpodstawnie.

Mateusz Sielecki

Początek spotkania to walka punkt za punkt z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi, stąd też PGNiG Nafta Piła na pierwszą przerwę techniczną schodziła z jednopunktowym prowadzeniem. Po powrocie na boisko sytuacja na boisku nieco uległa zmianie dzięki skutecznym atakom Natalii Krawulskiej i Nafciarki prowadziły 11:9. Jednak potem gra się gospodyniom posypała i przegrywały już 16:12. Na siatce swoimi mocnymi i pewnymi atakami straszyła Zuzanna Efimienko. Dwoma asami popisała się Marija Milović, ale na nic się one zdały, gdyż goście pewnie wygrali premierową partię (17:25).

Drugi set rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia sopocianek (1:5). W ataku górowała Katarzyna Zaroślińska i Atomówki ciągle utrzymywały swoją wysoką przewagę (4:9). Po wejściu na boisko Magdaleny Wawrzyniak przewaga gości zmalała już tylko do jednego punktu (10:11). Jednak PGE Atom Trefl Sopot zdołał odbudować to co stracił i podopieczne Lorenzo Micelliego na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Sopocianki sukcesywnie powiększały swój punktowy dorobek i ostatecznie wygrały drugą partię 25:18.

Ostatni set w meczu rozpoczął się podobnie jak pierwszy od walki punkt za punkt, jednak tym razem goście schodzili na przerwę techniczną z prowadzeniem (6:8). Z każdą kolejną akcją przewaga Atomu rosła i urosła aż do sześciu punktów (10:16). Siatkarki z Sopotu grały kombinacyjnie i na dużym luzie, pewnie wygrywając trzeciego seta 25:13.

PGNiG Nafta Piła - PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (17:25, 18:25, 13:25)

Nafta: Milović, Jarmoc, Sobczak, Raczyńska, Krawulska, Nadziałek, Pauliukouskaya (libero) oraz Skorupka, Wawrzyniak, Stencel, Konieczna.

Atom: Leys, Bełcik, Cooper, Efimienko, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz McClendon.

MVP: Agata Durajczyk (PGE Atom)