Liga Mistrzów, gr. B: Srogi rewanż Hiszpanów

Zespół Cai Teruel w pełni powetował sobie domową porażkę sprzed dwóch tygodni i w rewanżu w Bułgarii nie stracił nawet seta.

Marcin Olczyk
Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego w trzeciej serii spotkań dość niespodziewanie przegrała na swoim terenie po tie-breaku z drużyną Marek Union-Ivkoni Dupnica. Do kolejnego spotkania Hiszpanie przystępowali więc mocno zdeterminowani, by zmazać plamę, którą "dali" na oczach własnych kibiców.
Początek meczu należał właśnie do Cai Voleibol Teruel, którego siatkarze szybko wypracowali sobie trzy punkty przewagi. Rywale wzięli się jednak za odrabianie strat i w okolicach drugiej przerwy technicznej to oni byli w lepszej sytuacji. Na swoje nieszczęście w samej końcówce zaczęli się mylić, przez co najpierw oddali inicjatywę, a po chwili również całą partię.

Kolejna odsłona przebieg miała znacznie mniej wyrównany. Od samego początku dominowali na parkiecie gospodarze, których przewaga często sięgała czterech oczek. Dlatego trudno wyjaśnić to, co wydarzyło na finiszu seta. Cierpliwi goście pierwszy remis osiągnęli dopiero przy stanie 23:23, ale od tej pory punktowali już tylko oni!

Choć wyprowadzony przez Hiszpanów cios był bolesny, zespół z Bułgarii nie tracił nadziei i w trzeciej odsłonie na obu przerwach technicznych miał oczko zapasu. W decydującym momencie gospodarze, podobnie jak w poprzednich partiach, oddali przeciwnikowi kilka niepotrzebnych punktów i ostatecznie przegrali seta 23:25, a całe spotkanie 0:3.

Katem gospodarzy okazał się Juan Carlos Barcala. Hiszpański atakujący zdobył tego dnia 17 oczek przy bardzo wysokiej skuteczności (56 proc.). Kluczem do zwycięstwa był jednak blok, którym przyjezdni zdobyli dwa razy więcej (14) punktów niż ich rywal.

Z wyniku końcowego hiszpańsko-bułgarskiej rywalizacji cieszyć powinni się najbardziej... siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy, mimo dwóch kolejnych porażek z Lokomotiwem Nowosybirsk, nad kolejnym przeciwnikiem w tabeli mają dwa punkty przewagi i już w najbliższej kolejce, w starciu z zespołem z Bułgarii, mogą zapewnić sobie drugie miejsce w stawce. Na awans i tak czekać  będą jednak najprawdopodobniej do samego końca rozgrywek grupowych, gdyż w kolejnej fazie Champions League zamelduje się 5 z 6 najlepszych zespołów z drugich miejsc.

Marek Union-Ivkoni Dupnica - Cai Teruel 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

Marek Union-Ivkoni Dupnica: Duszkow, Elczinow, Gjorgiew, Welkow, Weliczkow, Apostołow, Bożiłow (libero) oraz Iwanow, Cwetanow.

Cai Teruel: Viciana, Ruiz, Chourio, Barcala, Galic, Altayo, Rodriguez (libero) oraz Torcello.