Puchar Challenge Kobiet: Porażka Asterix Kieldrecht

Belgijski Asterix Kieldrecht z Kają Grobelną i Dominiką Strumiło nie dał rady pokonać Schweriner SC i we własnej hali przegrał wyraźnie 0:3.

Agata Kołacz
Mające polskie korzenie Kaja Grobelna (siostra grającego w Cerrad Czarnych Radom Igora Grobelnego) i Dominika Strumiło nie pomogły swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa nad Schweriner SC. Pierwsza z wymienionych choć zdobyła najwięcej punktów (13) dla swojej drużyny, to ze swojego występu nie może być w pełni zadowolona, bo skończyła zaledwie 11 z 40 ataków. O wiele słabiej poradziła sobie Dominika Strumiło - zaledwie 2 "oczka" i 17-procentowa skuteczność w ataku. TAsterix nie miał zbyt wiele do powiedzenia i nie ugrał nawet seta.
Pozostałe spotkania również kończyły się zwycięstwem za trzy punkty. Najpewniejszy triumf odniosła Bursa BBSK, która w pierwszej odsłonie rozgromiła swoje rywalki, oddając im tylko 9 "oczek". Co ciekawe, Orbita nie zraziła się tak wysoką porażką i po zmianie stron walczyła dzielnie, doprowadzając do zaciętej końcówki (27:29). W secie numer trzy inicjatywę ponownie przejęły gospodynie.

Bursa BBSK - Orbita ZTMC-ZNU Zaporoże 3:0 (25:9, 29:27, 25:16)

Linamar Bekescsabai - RSE Rote Raben Vilsbiburg 1:3 (23:25, 25:22, 11:25, 18:25)

Asterix Kieldrecht - Schweriner SC 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

Alterno Apeldoorn - Igor Gorgonzola Novara 3:1 (25:21, 25:17, 22:25, 25:16)

Stod Volley Steinkjer - Azerrail Baku 3:1 (25:18, 25:18, 22:25, 27:25)

Khimik Yuzhny - Kanti Schaffhausen 3:0 (25:15, 25:14, 26:24)

AON Pannaxiakos Naxos - Rocheville Le Cannet 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)

Ilbank Ankara - Urałoczka Jekaterynburg 0:3 (22:25, 20:25, 17:25)

Rewanżowe spotkania odbędą się w następnym tygodniu.