Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne spięcie pomiędzy AZS-em Częstochowa i grupą kibiców

Po meczu w Bełchatowie nastąpiło kolejne spięcie pomiędzy drużyną AZS-u Częstochowa i grupą kibiców. Tym razem poszło o nieuszanowanie minuty ciszy. Zdania obu stron są jednak odmienne.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Grupa najwierniejszych kibiców AZS-u Częstochowa od kilku tygodni w ramach protestu nie wspiera swojej drużyny dopingiem. Powodem takiego stanu rzeczy jest zachowanie siatkarzy Akademików po zeszłorocznym meczu w Sosnowcu. Od tego czasu podczas domowych meczów AZS-u jest piknikowa atmosfera. Na tę chwilę nie widać możliwości rozwiązania sporu, gdyż fani protestują głównie przeciwko zarządowi klubu.


Jakby tego było mało, po ostatnim meczu w Bełchatowie konflikt nabrał na sile. Władze częstochowskiego klubu w poniedziałek wystosowały specjalne oświadczenie, w którym przepraszają za zachowanie grupy kibiców kojarzonych z AZS-em Częstochowa. Chodzi o nieuszanowanie minuty ciszy poświęconej pamięci tragicznie zmarłych siatkarzy Karpat Krosno.

Oświadczenie KS AZS Częstochowa SSA:

Klub Sportowy AZS Częstochowa z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci dwóch siatkarzy Karpat Krosno Kamila Maja i Dariusza Zborowskiego. Rodzinom i Bliskim obu graczy pragniemy złożyć wyrazy najgłębszego współczucia.

Jednocześnie pragniemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone zachowaniem grupy ludzi mieniących się kibicami AZS Częstochowa podczas sobotniego meczu naszej drużyny w Bełchatowie. Uważamy, że nieuszanowanie i zakłócenie minuty ciszy poświęconej pamięci dwóch przedwcześnie zmarłych siatkarzy jest zachowaniem niezwykle niestosownym.

Klub nie może brać odpowiedzialności za zachowanie tych osób, które pojawiły się na meczu bez pomocy organizacyjnej z naszej strony, ale fakt, iż w środowisku siatkarskim są one kojarzone z AZS Częstochowa, nakazuje nam przeprosić Bliskich i Rodziny tragicznie zmarłych Kamila i Dariusza.

Zarząd, zawodnicy i trenerzy KS AZS Częstochowa SSA


Zupełnie innego zdania są kibice zorganizowani w Stowarzyszeniu Kibiców Siatkarska Elita AZS Częstochowa. Fani odpierają zarzuty władz klubu i używają mocnych słów. Sytuacja ta tylko zaognia atmosferę wokół częstochowskiego zespołu. Również kibice wystosowali specjalne oświadczenie, w którym zarzucają władzom oczernianie ich. 

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Kibiców Siatkarskiej Elity AZS Częstochowa:

W dniu dzisiejszym AZS Częstochowa SSA opublikował oświadczenie, w którym postanowili po raz kolejny oczernić kibiców Siatkarskiej Elity, niestety tym razem klub posunął się za daleko. Jesteśmy zażenowani tym, że ludzie pracujący w klubie wykorzystują śmierć młodych siatkarzy do własnych celów. Wielu z nas znało tych młodych chłopaków jak i tych którzy leżą w szpitalu, tym bardziej zabolało nas to, że klub podaje informacje, które nie miały nigdy miejsca.

Przed meczem jak zawsze daliśmy o sobie znać i zaczęliśmy prowadzić doping, w tym momencie spiker poprosił wszystkich aby minutą ciszy pożegnać młodych siatkarzy Karpat Krosno Kamila Maja i Dariusza Zborowskiego, którzy zginęli w tragicznym wypadku. Niestety nie wszyscy, w tym MY usłyszeli tą informacje. Spiker po chwili powtórzył wiadomość, na hali zapadła cisza i każdy kibic uszanował minutę ciszy.

Z tego miejsca chcemy, aby klub AZS Częstochowa SSA udowodnił wszystkim, że taka sytuacja miała miejsce. Jeżeli nie, to żądamy oficjalnych przeprosin i sprostowania.

Chcemy również przeprosić rodziny i bliskich Kamila i Dariusza za klub AZS Częstochowa SSA, który nie potrafi uszanować tego trudnego okresu.

Bartkowi Wojtalowi, Krystianowi Lisowskiemu i Asi Prokop życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !

Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Siatkarskiej Elity AZS Częstochowa

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Henryk Wspanialy Zgłoś komentarz
  Kpina aby takie sytuacje miały miejsce... kpina aby tak zachowywały się stowarzyszenie kibiców... kpina aby w takie przepychanki słowne wdawał się klub... Prawdziwy kibic jest na dobre i
  Czytaj całość
  złe z klubem... a nie wyzywa swoich siatkarzy! Więc sorry osoby które uważają się za kibica nimi nie są! A jedynie pseudo fanatycy co myślą że są najważniejsi i że bez nich nie może istnieć klub...
  • Resovia Rzeszów Zgłoś komentarz
   O jaką sytuacje w Sosnowcu chodzi?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×