WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mirosław P. zrezygnował z funkcji prezesa PZPS!

Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał pismo Mirosława P., datowane na środę, 4 lutego 2015 roku o złożeniu rezygnacji z funkcji Prezesa PZPS.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Treść pisma:

Szanowni Koledzy!
Przyjaciele Polskiej Siatkówki!

Pragnę poinformować Was, że dla dobra Polskiej Siatkówki i Związku podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Aktualna sytuacja osobista nie pozwala mi wpływać na działanie Związku i służyć Siatkówce.

21 września 2014 roku minęło 10 lat od momentu, kiedy po raz pierwszy w bardzo trudnej dla PZPS sytuacji postanowiliście mi powierzyć zaszczytną funkcję Prezesa Federacji.

Mój wieloletni wysiłek i Wasza zdolność do zespołowego współdziałania pozwoliły Nam zorganizować wielkie siatkarskie wydarzenia – finały Ligi Światowej, żeńskich i męskich mistrzostw Europy i wreszcie pierwsze, polskie, historyczne mistrzostwa świata – wreszcie te złote Mistrzostwa Świata.

Aktualna sytuacja Związku, jak nigdy w historii PZPS i innych związków sportowych w Polsce jest najlepszą w historii a PZPS jest stawiany jako wzór w Polsce i na świecie.

Nie czuję się winnym zarzucanego mi czynu i jestem pewien, że w toku postępowania zostanę oczyszczony z zarzutu. Wszystkie moje działania skierowane były dla dobra Związku i Polskiej Siatkówki, a nie korzyści osobistych. Mam nadzieję, że po zakończeniu sprawy będę mógł dalej służyć siatkówce.

Moje zaangażowanie w ostatnim okresie, szczególnie przed Mistrzostwami Świata 2014 odbyło się kosztem stanu zdrowia, który pomimo zaleceń lekarzy zaniedbałem, odkładając termin kolejnej konieczniej operacji serca. Obecna sytuacja, w której się znalazłem pogorszyła mój stan zdrowia, który wymaga pilnego uregulowania.

Statut PZPS nie przewiduje instytucji zawieszenia z funkcji Prezesa. Podjąłem więc przemyślaną decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa podyktowaną poczuciem obowiązku i odpowiedzialności za Związek, szeroko rozumiane środowisko, a także moją sytuację zdrowotną.

Moja decyzja wchodzi w życie w dniu doręczenia Wam tego pisma.

Z poważaniem

Mirosław Przedpełski

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl

Komentarze (27):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Bal 0
  Ten człowiek coś zrobił dla sportu.W PO i PSL nakradli dużo więcej i spokojnie żyją.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • panda25 0

  Dlatego poczekam z oceną


  Dobra decyzja - moim zdaniem. Bo choć swoje przemyślenia i hipotezy mam, to jednak pozostaje Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP...
  MWflower Dlaczego w naszym pięknym kraju,gdy tylko ktoś osiągnie sukces od razu się okazuje,że jest wredny?Co jest u nas immanentne:wredota,czy chęć dowalenia komuś kto się załapał na trochę blasku?Sama jestem ciekawa,czy jest winien,bo do tej pory nie znam przypadku udowodnienia takich win.Kończy się raczej na drobnej wzmiance o niesłusznych oskarżeniach po wielu latach,gdy oskarżony przestał być kimkolwiek.W PZPS już taki przypadek przerabialiśmy.Dlatego poczekam z oceną.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MWflower 0
  Dlaczego w naszym pięknym kraju,gdy tylko ktoś osiągnie sukces od razu się okazuje,że jest wredny?Co jest u nas immanentne:wredota,czy chęć dowalenia komuś kto się załapał na trochę blasku?Sama jestem ciekawa,czy jest winien,bo do tej pory nie znam przypadku udowodnienia takich win.Kończy się raczej na drobnej wzmiance o niesłusznych oskarżeniach po wielu latach,gdy oskarżony przestał być kimkolwiek.W PZPS już taki przypadek przerabialiśmy.Dlatego poczekam z oceną.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×