Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czterech kandydatów na stanowisko trenera kadry siatkarek

W Warszawie odbyło się drugie posiedzenie zespołu roboczego zajmującego się wyłonieniem kandydatów na trenera reprezentacji Polski kobiet. Zespół zapoznał się z szesnastoma ofertami.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Aż szesnastu trenerów jest gotowych rozpocząć pracę z Reprezentacją Polski kobiet. Najwięcej, pięć aplikacji napłynęło z Włoch. W dalszej kolejności: trzy oferty dotyczą szkoleniowców z Polski, dwie Brazylijczyków i po jednej Chin, Niemiec, Rosji, Serbii oraz USA. Zespół roboczy doprecyzował kryteria wyboru nowego selekcjonera żeńskiej kadry. W pierwszej kolejności trener ma podjąć wyzwanie awansu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Cykl olimpijski będzie pierwszym etapem oceny pracy szkoleniowca. Po pozytywnej weryfikacji współpraca będzie kontynuowana do roku 2018 włącznie. Kandydaci nie mogą łączyć pracy trenera kadry z pracą w klubie.

Wskazano także, że tegorocznymi celami reprezentacji Polski kobiet są Europejski Igrzyska Olimpijskie w Baku oraz mistrzostwa Starego Kontynentu. Podczas tych turniejów biało-czerwone mają za zadanie zdobycie maksymalnej liczby punktów w rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowe (CEV). Wysoka pozycja w rankingu zwiększa szansę na udział w olimpijskich kwalifikacjach. Miejsca 1 – 8 gwarantują prawo startu w rywalizacji o olimpijskie paszporty w styczniu przyszłego roku. Istotne będą również rozstrzygnięcia w tegorocznym Pucharze Świata i ewentualny awans drużyn europejskich z tych zawodów.

Podczas spotkania wskazani zostali czterej kandydaci, z którymi w tym i przyszłym tygodniu spotykać się będzie zespół negocjacyjny. Zaproszenie na rozmowy skierowano do dwóch polskich i dwóch zagranicznych trenerów. W skład zespołu negocjacyjnego wchodzą: Paweł Papke, Jacek Kasprzyk, Andrzej Lemek, Witold Roman, Włodzimierz Sadalski i Alojzy Świderek.

W przypadku pojawienia się w najbliższym czasie kolejnych, ciekawych ofert będą one brane także pod uwagę. Udało nam się ustalić, że największe szanse ma dwóch trenerów zagranicznych. Jeden z nich doskonale zna Polskę, drugi realia europejskiej siatkówki. Ciekawostką jest fakt, że jedna z ofert została przesłana przez jednego z najsłynniejszych trenerów w historii żeńskiej siatkówki - Nikołaja Karpola.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/pzps.pl
Komentarze (10)
 • baleron Zgłoś komentarz
  Karpol to może i jest dobry, ale tam w Rosji. U nas jest inna mentalność, i ludzi z którymi się pracuje trzeba szanować, a nie robić im wojsko albo grać rolę nadzorcy niewolników.
  Czytaj całość
  Jeżeli ktoś sam z siebie nie zechce grać i dawać z siebie wszystkiego w reprezentacji, to żaden trener rzeźnik czy przepisy tego nie zmienią.
  • Jab Zgłoś komentarz
   Tydzień temu napisałem przekornie , cytuję ,, Myślę że znam trenera zagranicznego który miałby zbawienny wpływ na nasze gwiazdy .Chociaż ma już swoje lata to werwy nigdy mu nie
   Czytaj całość
   brakowało .Na przerwach kibice w najdalszych zakątkach hali słyszeliby jak udziela ojcowskich rad naszym gwiazdom .A jeśli którejś przyszłaby nierozważna myśl nie przyjechać na kadrę to podejrzewam , że przywlókłby ją tam , ciągnąc ją za włosy .Założę się że nie wiecie o kim myślę !..... no dobra , zaspokoję waszą ciekawość ....to Nikołaj Karpol !!! ,, A gdyby do pomocy wziął jeszcze Matlaka , no to kurde pióra by fruwały !!!
   • D2U Zgłoś komentarz
    Chodzi o I Igrzyska Europejskie w 2015 organizowane w Baku. Podobno Igrzyska Europejskie maja być jedną z kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich, więc warto tam być.
    • yankowicz Zgłoś komentarz
     cytuję "Wskazano także, że tegorocznymi celami reprezentacji Polski kobiet są Europejski Igrzyska Olimpijskie w Baku oraz mistrzostwa Starego Kontynentu" - czy ktoś mi może wytłumaczyć o
     Czytaj całość
     co chodzi? a redaktorom radzę czytać to co się napisało albo trochę uwagi przy (kopiuj - wklej)
     • Paweł szczygielski Zgłoś komentarz
      Uuuuu,Karpol to im da :D
      • cyk Zgłoś komentarz
       Haha Karpola im dać, to będą chodzić jak w zegarku. Pewnie większość, by pokończyła karierę reprezentacyjną.
       • Eroll Zgłoś komentarz
        Ojaa,ale bym chciał Karpola. Skoro nie może być dobrze pod względem sportowym, to byłoby chociaż śmiesznie, dostałoby im się po dupie.
        • Siks Zgłoś komentarz
         Eeee tam wyczuwam ponownie "Ciapka" w Polsce. Po ATOM-ie zna realia. Właściwie Alesandro Chiapinni wydaję się naturalną opcją, optuje za tym również Niemczyk, także kto wie?
         • stary kibic Zgłoś komentarz
          Podgrzewamy, pompujemy :) i wypuszczamy.. Nowy balonik. Oczywiście fanfary, brawa i nowy entuzjazm. Chciałoby się powiedzieć - stare zapachy, nowe perspektywy. Mam nadzieję, że z tego
          Czytaj całość
          bólu coś fajnego się w końcu urodzi.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×