KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gina Mancuso: Przerwa to dobra rzecz dla ciała i umysłu

Dla dąbrowianek trwa przerwa w rozgrywkach Orlen Ligi, którą wykorzystują na wypracowanie optymalnej dyspozycji na fazę play-off. Pierwszymi rywalkami MKS-u w tej części sezonu będą Mineralne.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Sezon zasadniczy nie był dla podopiecznych Juana Manuela Serramalery udany. Choć zakończyły go zwycięstwem (3:1 nad SK bank Legionovią Legionowo), to na przestrzeni dwóch rund poziom ich gry nie był zadowalający.


Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza chciał przystąpić do play-offów z wyższego miejsca, tymczasem zawodniczki tego zespołu uplasowały się na szóstej pozycji, która sprawiła, że w pierwszej rundzie zmierzą się one z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. - Wszyscy chcielibyśmy skończyć fazę zasadniczą na wyższym miejscu niż szóste, ale jednocześnie czujemy, że jesteśmy w dobrej sytuacji, iż teraz będziemy grać z muszyniankami - przyznała Gina Mancuso.

Amerykańska przyjmująca MKS-u jest pełna optymizmu przed zbliżającym się startem play-offów. Czy w zagłębiowskiej drużynie są jeszcze rezerwy? Zespół miał bić się o medale mistrzostw Polski, tymczasem sezon zasadniczy pokazał, że MKS wypadł ze ścisłego grona faworytów do stanięcia na podium Orlen Ligi. - Wierzę, że możemy grać lepiej, tak dobrze, jak tylko jesteśmy w stanie. Możemy wygrać rywalizację z Mineralnymi i skończyć ten sezon pozytywnie - zaznaczyła.

W najbliższy weekend zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski, w którym udziału nie wezmą dąbrowianki - w ćwierćfinale rozgrywek doznały one bolesnej porażki w stosunku 0:3 z rąk siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot. W związku z pucharowymi zmaganiami play-offy rozpoczną się w połowie marca, a Tauron Banimex MKS swoje pierwsze spotkanie rozegra w środę 18 marca.

Przerwę od meczowego rytmu Zagłębianki wykorzystują na zbudowanie optymalnej formy na decydującą fazę rozgrywek. - Taka przerwa to dobra rzecz dla ciała i umysłu. Wierzę, że dla nas wszystkich może to być bardzo wartościowe - podkreśliła Gina Mancuso.

Czy dąbrowskie siatkarki stać na zdobycie medalu mistrzostw Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×