Puchar Challenge: Galatasaray Stambuł odpadł po złotym secie

Do rozstrzygnięcia dwóch z czterech spotkań potrzebny był złoty set. Pomimo wygranej w Stambule 3:1, z rozgrywek odpadł Galatasaray, który przegrał z Vojvodiną Nowy Sad.

Agata Kołacz
Turecki zespół nie wykorzystał zaliczki z ubiegłotygodniowego spotkania. Na własnym terenie Vojvodina Nowy Sad od razu przejęła inicjatywę, już na pierwszej przerwie technicznej premierowej odsłony miejscowi prowadzili 8:2. Przewagi nie oddali w zasadzie do końca trzysetowego pojedynku! Galatasaray w żaden sposób nie był w stanie zagrozić swojemu rywalowi, nie udało mu się to i w meczu, i w trakcie złotego seta. Słabszy występ zanotował były zawodnik Indykpolu AZS-u Olsztyn i PGE Skry Bełchatów, Samuel Tuia. Francuski przyjmujący zdobył tylko 9 "oczek".
Złoty set rozstrzygał również losy pojedynku w Mińsku, gdzie Stroitel podejmował Maliye Milli Piyango Ankara. W pierwszym meczu Turcy wygrali 3:0, ale tego wyniku nie potrafili powtórzyć na terenie rywala. Białorusini po zaciętym spotkaniu mogli się cieszyć z awansu do półfinału.

CMC Ravenna - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

Ethnikos Alexandroupolis - Benfica Lizbona 2:3 (22:25, 23:25, 25:20, 28:26, 11:15)

Vojvodina Nowy Sad - Galatasaray Stambuł 3:0 (25:15, 25:17, 25:20), złoty set: 15:11 dla Vojvodiny Nowy Sad

Stroitel Mińsk - Maliye Milli Piyango Ankara 3:1 (24:26, 26:24, 25:22, 25:16), złoty set: 15:11 dla Stroitel Mińsk