KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes PZPS o obywatelstwie dla Leona: Nie modlimy się o niego, to my jesteśmy mistrzami świata

Menedżer kubańskiego siatkarza Wilfredo Leona rozpoczął proces, mający doprowadzić do przyznania zawodnikowi obywatelstwa Polski.

 Redakcja
Redakcja

- W imieniu Polskiego Związku piłki Siatkowej podpisałem deklarację wysłaną w tej sprawie do prezydenta RP, ale to nie jest jeszcze temat na dziś. Sprawa i tak potrwa od 2 do 4 lat, a nie wiadomo czy wtedy będzie sportowo spełniał warunki gry w naszej kadrze. Nie czekamy i nie modlimy się o niego, to my jesteśmy mistrzami świata, a tytuł zdobyliśmy bez udziału zawodników naturalizowanych - mówi w rozmowie z x-news prezes PZPS Paweł Papke.

22-letni Leon uciekł z Kuby ponad dwa lata temu i po odbyciu przymusowej przerwy od zawodowego uprawiania sportu, podpisał kontrakt z Zenitem Kazań. Dzięki niemu został najlepiej zarabiającym siatkarzem na świecie. W niedawno zakończonym turnieju finałowym Ligi Mistrzów jego zespół zdobył tytuł najlepszego klubu Europy, a sam przyjmujący został wybrany na MVP imprezy.

Źródło: Press Focus/x-news
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Press Focus/x-news
Komentarze (21)
 • ma_ja Zgłoś komentarz
  " [b]Ja jestem gotowy na to, żeby reprezentować Kubę i bardzo chciałbym zagrać w 2016 roku w Rio. Medal olimpijski to jeden z moich głównych celów w życiu. Wrócę do kadry i
  Czytaj całość
  zdobędziemy medal [/b] - wyznał najlepiej zagrywający siatkarz Ligi Światowej 2009." opublikowane w tym serwisie 29.12.14 [3 MIESIĄCE TEMU!!! ](http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/490677/wilfredo-leon-chce-wrocic-do-reprezentacji-kuby) Jak dla mnie może mieć żonę Polkę i psa o imieniu Azor. Nie ma to dla mnie osobiście znaczenia, póki co to nic, poza tą dziewczyną i bardzo opiekuńczym menago Grzybem, go z Polską nie łączy. Nie mieszka w kraju, nie pracuje tutaj, nie zna języka. Graczem jest już wybitnym, a będzie jeszcze lepszy. Rozumiem ambicje, ale moim zdaniem to jest gracz sukcesu - chce grać u nas, bo nie mamy innych naturalizowanych zawodników i reprezentację na odpowiednim poziomie sportowym i organizacyjnym. Z Kubańską reprezentacją szans większych na medal olimpijski nie ma póki system będzie zabijał ten sport.
  • alex67 Zgłoś komentarz
   To ile ten Leon zarabia w Kazaniu? 1 mln euro?
   • ares87 Zgłoś komentarz
    Dopiero co został prezesem i już mnie podku... Leon jest świetnym zawodnikiem ale nie jest Polakiem! I przyznanie mu obywatelstwa tego nie zmieni.
    • Todd Zgłoś komentarz
     Myślałem, że zagra dla nas już w Rio a tu niestety musimy poczekać, ale lepiej później niż wcale.
     • Christpoher Marko Von Karajan Zgłoś komentarz
      Czy już niektórzy zupełnie ocipieli , mieszać politykę i polityków do sportu to zupełna paranoja
      • Christpoher Marko Von Karajan Zgłoś komentarz
       Leon jest super
       • jaet Zgłoś komentarz
        Co by było gdyby nagle Messi czy Ronaldo wyrazili chęć reprezentowania biało-czerwonych barw? Wszystkie te tak patriotycznie nastawione wobec Leona narodowe ludziki wpadłyby w ekstazę i
        Czytaj całość
        sikałyby w majty. A Leon to taki Messi siatkówki, tylko różnica jest taka, że polskiej futbolowej kadry nie zbawi i trzech Messich, a Leon może zrobić z naszej reprezentacji światowego hegemona na lata (wyobrażacie sobie przyjęcie Mika-Leon ???). Warunek jest jednak taki, że faktycznie zacznie przynajmniej w jakimś stopniu funkcjonować "po polsku" i dobrze wprowadzi się w reprezentacyjne środowisko, co w sumie może być największym problemem, podobnie jak w przypadku Juantoreny i reprezentacji Włoch. Jesteśmy Mistrzami Świata - to fakt, ale własne podwórko było w tym przypadku bardzo istotnym elementem i tegoroczna weryfikacja tego wyniku może okazać się dla nas bolesna, tym bardziej że kadrowo reprezentacja też przejdzie małą rewolucję.
        • Paski Zgłoś komentarz
         Olisadebe tez byl naturalizowany i sie opłaciło , a Leon jest do tego jednym z najlepszych zawodnikow na świecie. Nikt nie mówi że mamy stać się 2 Katarem w piłce ręcznej , ale skoro
         Czytaj całość
         np. Ruscy wzmacniają się obcokrajowcami czy czasami inne repry to nie widze powodu dlaczego nie możemy naturalizować 1 zawodnika i to takiej klasy.
         • Kurczak Zgłoś komentarz
          Bul Komorowski, działacz WSI najlepiej potrafi rozdawać tylko ordery i paszporty, i stawać na fotelach do siedzenia. Także glosujcie na zdrowie lemingi.
          • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
           Podobno bierze ślub latem z naszą kobietą,a wiemy jaki jest nasz prezydent lubi rozdawać obywatelstwa i ordery,nie zrobi raczej wyjątku,posłowie są na tak i ruch należy do
           Czytaj całość
           Prezydenta.Wzięcie ślubu oznacza pewne obywatelstwo. Antiga powiedział,że jest także na tak i by się na to zgodził,pożyjemy i zobaczymy jak to się potoczy.Nie można od razu przekreślać jego osoby.
           • KANAP Zgłoś komentarz
            też nie zachwycam się zbytnio tym, ale niech polityk PO zważy to że już z kadry odeszli Wlazły, Winiarski, Zagumny i to jest olbrzymie osłabienie. zobaczymy co będzie w tym roku
            Czytaj całość
            reprezentacyjnym jaki to genialny wynik osiągniemy dzięki temu - jak się wyraził Papke - znakomitemu szkoleniu młodzieży.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×