WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jacek Nawrocki trenerem reprezentacji polskich siatkarek

Obradujący w czwartek w Warszawie Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej dokonał wyboru trenera żeńskiej reprezentacji Polski.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Od ponad tygodnia wiadome było, że w wyścigu o stanowisko trenera żeńskiej reprezentacji Polski pozostały dwa nazwiska - Jacek Nawrocki i Massimo Barbolini. Specjalnie powołana do wyboru selekcjonera grupa robocza po kilku spotkaniach z kandydatami i rozmowach we własnym gronie oceniła na potrzeby Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej obu trenerów.


Zarząd PZPS na czwartkowym posiedzeniu w Warszawie stosunkiem głosów 13 za, 1 przeciw i 4 wstrzymujące postanowił, że trenerem kadry siatkarek zostanie Jacek Nawrocki. Jest to dość zaskakujący wybór zwłaszcza, że jego kontrkandydat - niespełna 51-letni Włoch w grudniu 2014 rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, który łączył go z turecką Federacją.

Barbolini w swojej karierze odnosił także dużo większe sukcesy zarówno w siatkówce klubowej, jak i reprezentacyjnej. Pięciokrotnie prowadzone przez niego drużyny sięgało po mistrzostwo Włoch. Sześciokrotnie zdobywał Puchar Italii. Czterokrotnie jego zespół zwyciężał w europejskich pucharach. W latach 2006-2012 prowadził reprezentację Włoch, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo Europy (2007, 2009), Puchar Świata (2007, 2011), raz Puchar Wielkich Mistrzyń (2009) i trzykrotnie zwyciężył w World Grand Prix (2007, 2008, 2010).

Jacek Nawrocki funkcję trenera reprezentacji Polski kobiet objął po Piotrze Makowskim, który w lutym złożył rezygnację. Już w 2011 roku był kandydatem do objęcia stanowiska trenera męskiej reprezentacji, kiedy zwolniony został Daniel Castellani. PZPS nie zgodził się wówczas na łączenie funkcji i prowadzenie PGE Skry Bełchatów. Jacek Nawrocki w ostatnim czasie pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego i pełnił funkcję trenera koordynatora w Budowlanych Łódź.

Zarząd PZPS oczekuje, że nowy selekcjoner podejmie próbę wywalczenia awansu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Jednocześnie nie mniej ważne będzie budowanie zrębów reprezentacji, która walczyć będzie o czołowe lokaty w kolejnych turniejach rangi międzynarodowej.

Jacek Nawrocki - to on ma odbudować żeńską reprezentację Polski

Czy PZPS postąpił słusznie stawiając na Jacka Nawrockiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (74):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Paweł Kasprowski 0
  Ale Wam Figiel zrobił figiel. Przecież widać, że się zgrywa :)
  A tu wszyscy z historią życia McCutchen'a wyjeżdżają...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • steffen 0

  w każdym normalnym kraju po wyborze nowego selekcjonera obojętnie w jakiej dyscyplinie sportowej wybuchła by w mediach euforia i dziennikarze by mu nieba przychylali,


  A to ciekawe ;)
  Kazimierz Figiel [quote]Świeniewicz wyraziła chęć bycia asystentką, głównie ze względu na Barboliniego,---- Nie do końca prawda. Jakie osiągnięcia zagranicą ma Nawrocki?.. A jakie ma Barbolini którego Turcy po 3 latch zwolnili z fotela selekcjonera siatkarek i powiedzieli mu: Idź teraz do Polski jak tam jest jeszcze cos do spieprzenia. Potrzecie:Zapoznaj się z historią Desparu Perugia to może wtedy będzie jakikolwiek sens polemiki z Tobą w tym zakresie-- mając w jakiejkolwiek reprezentacji Leona trudno by było nie zdobyć mistrzostwa swiata. McCutcheon....trener znikąd. Trener z końca świata. Trener nigdy nie majacy do czynienia z siatkarkami. Dokonał cudu. A nie stać na to Nawrockiego? Tylko nieudacznik Barbolinii którego wyrzucili Turcy miał by być tym przysłowiowym Mesjaszem? i na zakończenie- w każdym normalnym kraju po wyborze nowego selekcjonera obojętnie w jakiej dyscyplinie sportowej wybuchła by w mediach euforia i dziennikarze by mu nieba przychylali, a tymczasem w Polsce momentalnie pojawia się tysiące malkontentów plujących na człowieka. Siejących trujący jad i w ten sposób mu pomagających w jego starcie i ciężkim kawałku chleba jakiego się podjął. Wybrzydzających na wszystko cokolwiek by nie istniało i dających w ten sposób asumpt do budowy autorytetu nowego selekcjonera zarówno wśród zawodników, jak i społeczeństwie. A ja takich wszystkich mam w dupie i ta radosną informacją kończe swe przemyślenia na temat wyboru Jacka Nawrockiego na selekcjonera naszych siatkarek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • steffen 0
  Miło mi poznać ;)
  szulik doktor habilitowany
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (71)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Pokaż więcej komentarzy (74)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×