KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Giulia Pisani: Nikt na nas nie stawiał

Unendo Yamamay Busto Arzisio łatwo rozprawił się z Chemikiem Police. - Wszystko może się jeszcze zdarzyć - powiedziała Giulia Pisani przed finałem Ligi Mistrzyń.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
W sobotę Włoszki spędziły na boisku nieco ponad godzinę. Trzy sety wystarczyły im do pokonania gospodyń z Chemika Police. Tylko fragmentami gra była wyrównana, a w drugiej partii policzanki miały piłkę setową. To jednak mało i nawet Małgorzata Glinka-Mogentale przyznała, że triumfowała drużyna wyraźnie lepsza.
- Czułyśmy poddenerwowanie przed inauguracją. Kilka piłek na początku nam nie wyszło, natomiast z czasem skierowałyśmy emocje w dobrą stronę. Nerwy mogą przeszkadzać, ale mogą i dodać pozytywnej energii na boisku. W sobotę nie sparaliżowały nas jak w niedawnym Pucharze Włoch - powiedziała Giulia Pisani z Unendo Yamamay Busto Arsizio.

Chemiczki komplementowały swoje rywalki za dobrą grę przyjęciem, skuteczną obronę oraz szybkie rozegranie ataków. Unendo Yamamay przechylił na swoją stronę szalę zwycięstwa w zaciętej końcówce drugiego seta i praktycznie odebrał Polkom ochotę do rywalizacji. Trzecią, spokojną partią przypieczętował awans do finału.

- Wszystko poszło po naszej myśli. Elementy naszej gry zazębiały się. Wierzyłyśmy w swoje możliwości, choć mecz z Chemikiem nie zapowiadał się na łatwy i taki nie był. To co czuje to nie jest radość. To coś więcej, trudne do opisania. Każda z nas wykonała dobrą robotę na boisku i taki jest efekt.

Siatkarki Unendo Yamamay dzieli od głównego trofeum tylko i aż jedno spotkanie. Zmierzą się z Eczacibasi Vitrą Stambuł, która to drużyna pokonała w znacznie bardziej zaciętym i widowiskowym półfinale VakifBank. Tygrysy są wspierane w Szczecinie przez liczną grupę sympatyków znad Bosforu.

- Nikt na nas nie stawiał i skończyło się zwycięstwem 3:0 z Chemikiem. Oczywiście, nie jesteśmy faworytkami w finale, ale musimy pamiętać, że jesteśmy mocne na boisku i udowodnić, że stać nas na wiele. Będziemy się bawić, cieszyć swoimi chwilami w tej imprezie. Wszystko może się jeszcze wydarzyć. To tylko jeden mecz do złota - podsumowała siatkarka.

Trybuny na Final Four siatkarek: barwni Turcy, 2400 kilometrów pasji

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×