Victoria Wałbrzych w finale I ligi siatkarzy!

W 5. meczu półfinałowym I ligi siatkarzy, Victoria Wałbrzych pokonała na wyjeździe Ślepsk Suwałki, dzięki czemu awansowała do finału, w którym jej rywalem będzie Stal AZS PWSZ Nysa.

Tomasz Rosiński
W przeciwieństwie do drugiej pary półfinałowej Stal - Camper Wyszków, w której rywalizacja zakończyła się po trzech spotkaniach na korzyść graczy z Nysy, kwestia awansu do finału pomiędzy ekipami z Suwałk i Wałbrzycha miała się rozstrzygnąć dopiero w ciekawie zapowiadającej się piątej potyczce.
Sam początek spotkania należał do siatkarzy Victorii, którzy wygrali pierwszego seta po grze na przewagi do 24. W drugiej partii przebudzili się gospodarze, będący w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:20).

Od startu III odsłony swój styl gry zaczęli narzucać goście, którzy najpierw triumfowali 25:16, zaś w IV secie postawili kropkę nad "i" (20:25), uzyskując promocję do finału rozgrywek.

Najlepszym przyjmującym starcia został wybrany przyjmujący Łukasz Kaczmarek.

Ślepsk Suwałki - Victoria Wałbrzych 1:3 (24:26, 25:20, 16:25, 20:25)

Ślepsk Suwałki: Makowski, Skrzypkowski, Smoliński, Rawiak, Schamlewski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Modzelewski, Rudzewicz, Gonciarz.

Victoria Wałbrzych: Krulicki, Kaczmarek, Filipiak, Fijałek, Piórkowski, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Zieliński, Kamiński, Karpiewski.

MVP: Łukasz Kaczmarek (Victoria).

Stan półfinałowej rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3-2 dla Victorii Wałbrzych.

Pierwsze dwa mecze finałowe Victoria Wałbrzych - Stal AZS PWSZ Nysa odbędą się 9-10 maja 2015 roku.