KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pięć zawodniczek opuszcza szeregi BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

We wtorek włodarze BKS-u Aluprof Bielsko-Biała potwierdzili, iż szeregi drużyny opuści pięć zawodniczek. Wśród nich są rozgrywające oraz Heike Beier, która wzmocni Budowlanych Łódź.

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Jak informowaliśmy wcześniej, włodarze klubu z Podbeskidzia nie byli zadowoleni sezonem 2014/2015 w wykonaniu swoich siatkarek. W związku z tym w zeszłym tygodniu opublikowali stanowisko, w którym oficjalnie przeprosili za wynik zarówno kibiców, jak i sponsorów. Bielszczanki minione rozgrywki zakończyły na najgorszej pozycji od szesnastu lat.
Po ostatnim pojedynku głośno mówiło się o tym, że drużynę czeka rewolucja kadrowa. Pięciu siatkarkom kończyły się umowy z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała, a we wtorek klub oficjalnie potwierdził ich odejście. W przyszłym sezonie w szeregach ekipy z Bielska-Białej nie zobaczymy Heike Beier, która podpisała już kontrakt z Budowlanymi Łódź. Reprezentantka Niemiec była jedną z wyróżniających się zawodniczek, dlatego jej odejście będzie sporym osłabieniem BKS-u.
Dorota Wilk oraz Heike Beier nie zagrają w przyszłym sezonie w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała Dorota Wilk oraz Heike Beier nie zagrają w przyszłym sezonie w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała
Z bielskim klubem pożegnają się również rozgrywające: Dorota Wilk oraz Lucie Muhlsteinova. Obydwie przychodziły do drużyny jako mistrzynie Polski, jednak nie pokazały pełni swoich umiejętności. Podobnie jak Sylwia Pelc, która przez cztery sezony spędzone na Podbeskidziu, wystąpiła jedynie w kilku pojedynkach.

Piątą siatkarką, która rozstaje się z zespołem prowadzonym przez Leszka Rusa jest Elżbieta Klein. Siatkarka nie otrzymała swojej szansy w żadnym ze spotkań, a miejsce w meczowej dwunastce przegrywała z utalentowaną juniorką Karoliną Piślą.

Najgorszy sezon bielskich siatkarek od 16 lat. Będzie rewolucja kadrowa?

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Czy w BKS-ie Aluprof Bielsko-Biała potrzebna była rewolucja kadrowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×