Kw. NORCECA do PŚ: Amerykanie lepsi od Kuby, dobry mecz Troy'a, kolejne zwycięstwo Kanady

W 2. kolejce kwalifikacji strefy NORCECA (Ameryka Północna, Centralna i Region Karaibów) do Pucharu Świata 2015, swoje drugie wygrane zanotowały reprezentacje USA i Kanady.

Tomasz Rosiński
Kubańczycy nadspodziewanie dobrze rozpoczęli rywalizację z Amerykanami, zwyciężając pierwszego seta 25:20. Jednakże taki obrót spraw podrażnił Jankesów, którzy od startu II partii wrzucili wyższy bieg i triumfowali w kolejnych trzech odsłonach (odpowiednio do 17, 10, 14). Stany Zjednoczone do wygranej poprowadziło trio: Matthew Anderson (16 punktów) - Murphy Troy (15 punktów) - Taylor Sander (15 punktów).
Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odniosła kadra z Kraju Klonowego Liścia, która tym razem uporała się z Meksykiem w trzech setach. Tradycyjnie liderem Kanadyjczyków w ofensywie był Gavin Schmitt, który zapisał na swoim koncie 12 oczek.

Tym samym USA i Kanada uzyskały awans do PŚ w Japonii.

Wyniki 2. kolejki:

USA - Kuba 3:1 (20:25, 25:17, 25:10, 25:14)

Najwięcej punktów: dla USA - Matthew Anderson (16), Murphy Troy (15), Taylor Sander (15); dla Kuby - Osmany Santiago Uriarte (15), Rolando Cepeda (12).

Meksyk - Kanada 0:3 (12:25, 20:25, 13:25)

Najwięcej punktów: dla Meksyku - José Martinez (9); dla Kanady - Gavin Schmitt (12).

NORCECA: USA, Kanada
Afryka: dwa najlepsze zespoły z turnieju eliminacyjnego (12-22 lipca)

Kw. NORCECA do PŚ: Troy poprowadził USA do zwycięstwa z Meksykiem, Kanada lepsza od Kuby