KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kadrowa rewolucja w AZS Częstochowa. Jedenastu zawodników opuściło zespół

W minionym sezonie AZS Częstochowa zajął 14. pozycję w PlusLidze. Po nieudanych rozgrywkach działacze Akademików zdecydowali się na przebudowę kadry. AZS opuściło aż jedenastu zawodników.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Niedawno zakończony sezon był dla AZS Częstochowa dużym rozczarowaniem pod każdym względem. Przed jego rozpoczęciem Akademicy zapowiadali walkę o miejsce w czołowej ósemce, a ostatecznie rozgrywki zakończyli na niechlubnej ostatniej lokacie w PlusLidze. Po tak złym sezonie działacze zapowiadali przebudowanie drużyny, by w kolejnym zespół z Częstochowy walczył o zdecydowanie wyższe cele.
W związku z tym z AZS-em Częstochowa pożegnało się aż jedenastu zawodników. Większość z nich w minionym sezonie odgrywało czołowe role w zespole Akademików. Po kilkumiesięcznym pobycie z Częstochową pożegnał się Guillaume Samica, który do AZS-u dołączył w grudniu ubiegłego roku. Zespół opuścili też rozgrywający Miguel Angel De Amo i Konrad Buczek, środkowi Mariusz MarcyniakArtur Udrys i Mateusz Przybyła.

W Częstochowie nie będą grać już Michał Kaczyński, który sezon rozpoczął w podstawowej szóstce, ale jego forma pozostawiała wiele do życzenia i stracił miejsce w składzie. Działacze nie przedłużyli również umów z rezerwowymi: Maksimem Khilko, Patrykiem Napiórkowskim, Damianem Zygmuntem i Jakubem Macyrą.

Działacze Akademików zapowiedzieli, że w najbliższych tygodniach będą sukcesywnie ogłaszać nazwiska nowych zawodników, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Kontrakty z AZS-em podpisali już Łukasz Polański, Bartłomiej Lipiński oraz Stanisław Wawrzyńczyk. W drużynie pozostali Bartosz Janeczek, Adrian Stańczak i Rafał Szymura.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • JARMUŁA Zgłoś komentarz
  Jednych przeciętniaków zamienią inni i to cała rewolucja. Chciałbym się mylić ale jak przypomnę sobie te obiecanki Boska ,że walczą o Kurka i podobnej klasy zawodników,że na
  Czytaj całość
  horyzoncie są super sponsorzy to nic a nic nie pasuje mi do tego dzisjesza rzeczywistość :( Obiecanki cacanki które znamy od kilku lat....
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×