Transfery w Europie: Mistrzynie świata w Volero Zurych i Fenerbahce Stambuł

Foluke Akinradewo i Christa Harmotto-Dietzen zasilą szeregi czołowych zespołów ligi szwajcarskiej oraz tureckiej. Volero Zurych może się pochwalić jeszcze jednym hitowym transferem.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Mistrz Szwajcarii oficjalnie zakontraktował byłą środkową Rabity Baku, Foluke Akinradewo. 28-letnia środkowa reprezentacji USA kobiet reprezentowała mistrzynie azerskiej Superligi przez trzy ostatnie sezony, zdobywając w barwach tego zespołu srebro Klubowych Mistrzostw Świata oraz srebrny i złoty medal Ligi Mistrzyń. Ponadto Amerykanka o nigeryjskich korzeniach była ważną częścią drużyny Karcha Kiraly'ego, która w 2014 roku sięgnęła po mistrzostwo świata. To nie koniec wzmocnień Volero Zurych na pozycji środkowej: do zespołu Avitala Selingera dołączy 25-letnia siatkarka reprezentacji Rosji Julia Podskalnaja, która przez ostatni rok występowała w Dynamie Krasnodar, zdobywcy Pucharu Challenge i drugiego miejsca w tegorocznych KMŚ.

Powody do radości mają fani Fenerbahce Grundig Stambuł, którzy witają w kadrze Żółtych Aniołów Christę Harmotto-Dietzen, kolejną z ubiegłorocznych złotych medalistek MŚ oraz wicemistrzynię olimpijską z 2008 roku. 29-latka, która wraca do ligi tureckiej po roku przerwy od zawodowej siatkówki, zajmie miejsce w kadrze Fenerbahce po Christinie Bauer. Przypomnijmy, że od nowego sezonu w ekipie pod wodzą Marcello Abbondanzy zagra polska rozgrywająca Katarzyna Skorupa; jeśli wierzyć doniesieniom tureckiej prasy, nową zawodniczką mistrzyń Turcji zostanie niedługo znana polskim kibicom Rachel Rourke, do niedawna siatkarka Heungkuk Pink Spiders.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×