Michał Kubiak pod wrażeniem gry rywali. "Amerykanie zagrali niesamowicie"

Reprezentacja Polski zanotowała drugą porażkę w tegorocznej Lidze Światowej, przegrywając z Amerykanami 1:3. Teraz przed Biało-Czerwonymi kolejne wyjazdowe pojedynki w Rosji oraz Iranie.

Natalia Witczyk
Pomimo porażki w pierwszym pojedynku z reprezentacją USA wydawało się, że Polacy potrafią toczyć wyrównaną walkę ze swoimi przeciwnikami. Jednak sprawdziła się prawidłowość z meczów w Gdańsku oraz Częstochowie, a Orły zaprezentowały się w drugim spotkaniu ponownie słabiej. Ostatecznie Amerykanie zwyciężyli w czterech setach.
Biało-Czerwoni zagrali słabiej od gospodarzy w każdym elemencie, a przewaga podopiecznych Johna Sperawa uwidoczniła się przede wszystkim w grze defensywnej oraz bloku. Reprezentacja Polski zanotowała również 40 proc. skuteczności w ataku. Wyraźnie polska drużyna przegrała w statystykach gry w kontrze. Amerykanie wyprowadzili ich dwadzieścia siedem, natomiast Polacy - siedemnaście. - Mieliśmy swoją szansę w drugim secie, ale później dostaliśmy srogą lekcję. Byłem pod ogromnym wrażeniem poziomu bloku naszych przeciwników. Oczywiście wiedziałem wcześniej, że amerykańscy zawodnicy prezentują się skutecznie w tym elemencie, jednak nie potrafiliśmy się do tego dostosować. Straciliśmy naszą pasję, którą można byłoby wytłumaczyć popełniane błędy. Rywale chcieli zdobyć punkty i to uczynili, a my wiemy, co trzeba poprawić - podkreślał po pojedynku trener Stephane Antiga.

Grę przeciwników komplementował również kapitan Michał Kubiak- Nasi przeciwnicy zagrali naprawdę dobrze. Amerykanie zaprezentowali się fantastycznie w grze defensywnej. Nie mogliśmy przebić się przez ich blok, a także skończyć piłek w ataku. Ogólnie drużyna z USA zagrała niesamowicie - mówił na pomeczowej konferencji.

Teraz przed reprezentacją Polski wylot do Kazania, gdzie w piątek oraz sobotę zagrają z Rosjanami.

LŚ, gr. B: Sroga lekcja od Jankesów - relacja z meczu USA - Polska

Czy reprezentacji Polski uda się wygrać kolejne pojedynki, które rozegrane zostaną w Kazaniu?