LŚ, gr. C: Zwycięstwa Kanady i Argentyny

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczach grupy C Ligi Światowej zwycięstwa odniosły reprezentacje Kanady i Argentyny. Kanadyjczycy rozprawili się z Bułgarami, a Argentyńczycy pewnie pokonali Kubańczyków.

Piąty triumf w tegorocznej edycji Ligi Światowej odniosła reprezentacja Kanady, która w czterech setach pokonała Bułgarów. Dzięki temu Kanadyjczycy umocnili się na czele grupy C. Kanadyjczycy nie mieli praktycznie żadnych problemów, by pokonać zespół z Europy. Ich gra była skuteczniejsza i popełniali mniej błędów. W pierwszym secie gospodarze wygrali 25:18.

W drugiej partii Kanada oddała swoim rywalom zaledwie jeden punkt więcej. Wtedy z letargu przebudzili się Bułgarzy, którzy w trzeciej odsłonie dyktowali warunki gry i wygrali seta 25:21. Było to jednak wszystko na co było stać gości. W czwartej partii Kanada przypieczętowała zwycięstwo, wygrywając ją 25:20, a cały mecz 3:1.

Kanada - Bułgaria 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:20) Kanada:

Perring, Marshall, Duff, Van Lankvelt, Burt, Sanders, Bann (libero) oraz Verhoeff, Winters, Schouten. Bułgaria:

Gradinarow, Skrimow, Georgiew, Żekow, Penczew, Josifow, Iwanow (libero) oraz Todorow, Petkow, Manczew, Agoncew, Palijski. [ad=rectangle] Łatwe zwycięstwo nad Kubańczykami odnieśli Argentyńczycy. Gospodarze opór postawili tylko w pierwszym secie, w którym zespół z Ameryki Południowej wygrał 25:23. W pozostałych partiach goście odnieśli przekonujące zwycięstwa. W drugim secie oddali swoim rywalom 18 punktów, a w trzecim wygrali 25:21.

Najjaśniejszym punktem reprezentacji Argentyny był Jose Luis Gonzalez, który w minionym sezonie grał dla BBTS-u Bielsko-Biała. Zapisał on na swoim koncie 12 punktów. Kuba - Argentyna 0:3 (23:25, 18:25, 21:25)