LŚ, gr. D: Pewny triumf Japonii

W meczu grupy D reprezentacja Japonii bez żadnych problemów pokonała Koreę Południową. Było to trzecie zwycięstwo ekipy z kraju Kwitnącej Wiśni.

Łukasz Witczyk
W meczu dwóch azjatyckich zespołów dominowali Japończycy, którzy spisywali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ekipa z kraju Kwitnącej Wiśni już w pierwszym secie pokazała swoją siłę i wygrała go 25:17. Koreańczycy popełniali więcej błędów, które skrzętnie wykorzystywali ich rywale.
Goście nie zdołali odmienić przebiegu spotkania. Również w drugim i trzecim secie byli tłem dla dobrze dysponowanych Japończyków. Gospodarze w kolejnych odsłonach oddali rywalom po 17 "oczek" i mogli cieszyć się z trzeciego w tegorocznej edycji Ligi Światowej zwycięstwa.

Japonia - Korea Południowa 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)