LŚ, gr. E: Portugalczycy triumfują po nerwowym meczu w Holandii! Wytze Kooistra uhonorowany

Przed meczem uhonorowany został były reprezentant Oranje, Wytze Kooistra. Sam pojedynek Holandii z Portugalią dostarczył wielu emocji, w którym nie brakowało żółtych i czerwonych kartek.

Agata Kołacz
Przed rozpoczęciem pojedynku oficjalnie z kadrą pożegnał się Wytze Kooistra. Zawodnik, znany między innymi z występów w PGE Skrze Bełchatów i Cerrad Czarnych Radom, barw Oranje reprezentował w latach 2002-2014, rozegrał 253 spotkania.
W premierowej odsłonie ponownie Nimir Abdel-Aziz potwierdził, że swoim serwisem może sprawić rywalom spore problemy. Zagrywka okazała się kluczem do wygrania różnicą 10 punktów.

W drugim secie ekipa z Półwyspu Iberyjskiego już na samym początku przejęła inicjatywę i ku zdziwieniu holenderskiej publiczności nie oddała jej do końca. Na nic zdały się skuteczne zbicia Dicka Kooya, Portugalczycy grali zespołowo, a po bloku Joao Oliveiry na Kay van Dijku było 25:21.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Oranje, ale przyjezdni z każdą kolejną akcją prezentowali się lepiej. W tej części meczu było wszystko: zwroty akcji, żółte kartki w końcówce dla Portugalczyków, ale ostatecznie to oni wygrali 25:23.

Nerwów nie brakowało również po zmianie stron, sędzia ponownie musiał ostudzić emocje. Najpierw żółty kartonik ujrzeli Holendrzy, później za kolejne dyskusje czerwoną ukarany został sztab Portugalii (12:11). W końcówce miejscowi skupili się na grze, dzięki czemu przejęli inicjatywę. Po ataku byłego przyjmującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Oranje doprowadzili do remisu.

Tie-break również był zacięty, ale w połowie drużyna gości uzyskała prowadzenie i nie oddała go do końca, odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach!

Holandia - Portugalia 2:3 (25:15, 21:25, 23:25, 25:21, 11:15)

Holandia: Abdel-Aziz, Rauwerdink, Kooy, Van Dijk, Koelewijn, Diefenbach, Sparidans (libero) oraz Jorna (libero), Van Bammelen, Klapwijk, Maan

Portugalia: Cveticanin, Ferreira M., Ferreira A., Oliveira, Silva, Rodriguez, Fidalgo (libero) oraz Sequeira, Casas, Da Silva