LŚ, gr. D: Japończycy nie dali szans Koreańczykom

W meczu grupy D siatkarskiej Ligi Światowej reprezentacja Japonii pokonała w trzech setach ekipę Korei Południowej. Zwycięstwo zespołu z kraju Kwitnącej Wiśni ani przez moment nie było zagrożone.

Łukasz Witczyk
W rozegranym w hali w Osace spotkaniu reprezentacja Japonii nie dała żadnych szans ekipie Korei Południowej i odniosła czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Zespół z kraju Kwitnącej Wiśni wygrał w trzech setach, a do triumfu poprowadzili go Kunihiro Shimizu i Masahiro Yanagida.
Początek pierwszej partii był wyrównany, ale tuż przed drugą przerwą techniczną Japończycy uzyskali trzypunktową przewagę, której nie oddali do końca inauguracyjnej partii. Zakończyła się ona rezultatem 25:21, a zwycięstwo dodało wiatru w żagle gospodarzom. Od pierwszej piłki drugiego seta Japończycy prezentowali się dużo lepiej od rywali i systematycznie budowali przewagę, by ostatecznie wygrać 25:20.

Koreańczykom na niewiele zdawały się zmiany. Trener tej drużyny rotował składem i dał zagrać całej trzynastce zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie. Reprezentacja Japonii górowała jednak w ataku i wygrała nawet mimo większej liczbie punktów oddanych rywalom po błędach własnych. Trzeci set miał podobny przebieg jak pierwsza odsłona. Ponownie Japończycy uzyskali kilkupunktową przewagę przed drugą przerwą techniczną i powiększali ją do końca spotkania, by wygrać tego seta 25:18.

Japonia - Korea Południowa 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

Japonia: Kunihiro Shimizu (17), Masahiro Yanagida (13), Takashi Dekita (8), Akihiro Yamauchi (8), Hiroaki Asano (4), Hideomi Fukatsu (2), Daisuke Sakai (libero) oraz Yuta Matsuoka (1), Akihiro Fukatsu, Masashi Kuriyama, Yuki Ishikawa (6).

Korea Południowa: Myung-Geun Song (16), Jae-Duck Seo (11), Seung-Suk Kwak (2), Yung-Suk Shin (6), Min-Ho Choi (1), Min-Gyu Lee, Minsu Jeong (libero) oraz Jae-Seong Oh (libero), Kwang-Woo You, Hong-Suk Choi, Sang-Ha Park, Tae-Hwan Ji (3), Hui-Chae Song (2).