KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oficjalnie: Maret Grothues-Balkestein w PGE Atomie Treflu Sopot

Holenderska przyjmująca zasili szeregi sopockiego klubu w kolejnym sezonie Orlen Ligi. Wpływ na jej decyzję miała miedzy innymi opinia koleżanki z reprezentacji.

Anna Fijołek
Anna Fijołek
- Maret jest kapitanem reprezentacji Holandii i ma niesamowitą duszę wojowniczki. Tak zresztą było zawsze ilekroć stawała po drugiej stronie siatki. Strasznie ciężko było ją zniechęcić, zdeprymować. Teraz będzie jednak po naszej stronie i pomoże nam osiągnąć nasze cele - twierdzi Lorenzo Micelli, trener sopocianek.
Szkoleniowiec obserwował poczynania siatkarki w czasie tegorocznego Montreux Volley Masters. Odbył z nią wtedy rozmowę o tym, jak mogłaby pomóc drużynie i jakie cele PGE Atom Trefl Sopot stawia sobie w nadchodzącym sezonie. - W Montreux po raz pierwszy miałam okazję spotkać się osobiście z trenerem Micellim. Wcześniej spotkaliśmy się, ale tylko przy okazji Ligi Mistrzyń, kiedy grałam przeciwko jego klubowi. Teraz będziemy pracowali razem i myślę, że z tym składem mamy szansę ugrać coś fajnego. Na tę chwilę najbardziej z nowych klubowych koleżanek kojarzę Klaudię Kaczorowską i Katarzynę Zaroślińską, bo miałyśmy okazję grać przeciw sobie w barwach narodowych - mówi zawodniczka. Do przyjęcia oferty znad polskiego morza przekonały przyjmującą pochodzące z Niderlandów byłe Atomówki, z którymi się konsultowała. - Jestem bardzo szczęśliwa z tego, że będę w najbliższym sezonie reprezentowała barwy PGE Atomu Trefla. Słyszałam wiele dobrego o klubie od Charlotte Leys i Judith Pietersen, a ostatecznie przekonała mnie rozmowa z trenerem podczas wspomnianego turnieju Volley Masters. Wtedy byłam całkowicie pewna, że podejmuję dobrą decyzję stając się nową Atomówką - komentuje Maret Grothues-Balkestein.

Holenderka przez dwa ostatnie lata grała we francuskim RC Cannes, z którym miała okazję występować w Lidze Mistrzyń, ale bez większych sukcesów.
 

Czy Maret Grothues-Balkestein będzie jedną z liderek Atomówek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/inf. prasowa
Komentarze (1)
 • Kazimierz Szczygieł Zgłoś komentarz
  Atom Trefl Sopot ma bardzo słaby skład na sezon 2015/2016, podług drużyn z Polic, czy z Impelu Wrocław. Kto dobierał zawodniczki dla Atomu Trefl Sopot?, amator zawodniczek, o niskim
  Czytaj całość
  wzroście?! W tym składzie; atomówki Pucharu Polski nie wywalczą, a tym bardziej Mistrza Polski, to Cukier-Muszyna ma już silniejszy skład, jak Atom, który chce zdobyć Mistrza Polski - chyba, że nie chce obronić Pucharu Polski i zdobyć Mistrza Polski, to "sorry, ale takim w Polsce mamy klimat". Te dwa tytuły są, jak na dzień dzisiejszy, poza możliwością Atomu Trefl Sopot - chyba, że zdarzy się jakiś, cud przy silnej wierze; fanów i kibiców, tej drużyny! Środkowe Atomu, są najlepsze w Orlen Lidze, ale one z Zaroślińską, wzrost 186 cm., przemęczoną sezonem, same nie wygrają pojedynków z bardzo mocnym Impelem W. czy Policami, obecnie; najsilniejszymi drużynami Orlen Ligi. Holenderka Maret Grothues, wzrost 180 cm., bardziej nadaje się na libero - więc, marne szanse, by Zaroślińską wspomogła w ataku - więc, kto?, młodziutka, niedoświadczona Damaske, wzrost 186 cm? Klaudia Kaczorowska, wzrost 183 cm., gra bardzo nierówno tak w przyjęciu, jak i w ataku? Trener Lorenzo Micelli jest świetnym trenerem i fachowcem, ale nie cudotwórcą, niestety ...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×