Wilfredo Leon z polskim obywatelstwem! "Zrobię wszystko, by zagrać dla Polski"

Wilfredo Leon otrzymał polskie obywatelstwo. 22-letni przyjmujący jest coraz bliżej gry w reprezentacji Polski. - Zrobię wszystko, co będzie w mojej mocy, by zasłużyć na grę dla Polski - mówi Leon.

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

Wilfredo Leon od dawna deklarował chęć gry w reprezentacji Polski. We wtorek 22-latek otrzymał obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej. To kolejny krok w kierunku występów Kubańczyka w ekipie Stephane'a Antigi. - Jeśli zaistnieje taka możliwość, to powołam Leona do kadry - powiedział niedawno selekcjoner Polaków.

OŚWIADCZENIE Wilfredo Leona Venero i jego menadżera Andrzeja Grzyba:

Z wielką satysfakcją informujemy, że w dniu 14 lipca 2015 roku otrzymaliśmy informację, że został podpisany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokument, na mocy którego Wilfredo LEON VENERO otrzymał obywatelstwo polskie.

W związku z tym chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy moralnie i merytorycznie nas wspierali w przyspieszeniu podjęcia decyzji przez Pana Prezydenta.

Dziękujemy Miastu Rzeszów, w osobie Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca, za stworzenie warunków do zamieszkania, Klubowi Asseco Resovia za pomoc w powrocie do formy sportowej i rekomendacje do Kancelarii Prezydenta RP, PZPS, w osobie Pana Prezesa Pawła Papke, za uwiarygodnienie sportowych ambicji Wilfredo oraz organizacjom społecznym, na czele z Fundacją Gortata i Fundacją "Aleja Gwiazd" z Milicza - za rekomendacje sportowe do Kancelarii Prezydenta RP.

Dziękujemy politykom wielu opcji, za włączenie się w proces skracania niezbędnych procedur. Nie mamy upoważnienia do ich wymieniania, ale podziękujemy im osobiście.

Jest to bardzo ważne, gdyż niedługo zaczniemy procedurę zmiany tzw. "paszportu sportowego" lub inaczej mówiąc "federacji macierzystej" – i do tego procesu będzie nam potrzebna wielka pomoc - zarówno od PZPS, polityków, telewizji, sponsorów, jak i działaczy.

Stephane Antiga: Jeśli będzie taka możliwość, powołam Leona
Źródło: sport.wp.pl

Wilfredo Leon Venero:


Składam deklarację, że zrobię wszystko, co będzie w mojej mocy, by zasłużyć na wielki zaszczyt, jakim jest dla mnie gra w Reprezentacji Polski. Otrzymanie polskiego obywatelstwa dało mi olbrzymią motywację do tego, by prezentować się jak najlepiej w każdym nadchodzącym turnieju i swoją grą przekonać do siebie selekcjonera Biało-Czerwonych.

Wieloletnie zobowiązania kontraktowe zabezpieczają spokojną przyszłość sportowo-socjalną sportowców. Dlatego też jednoznacznie podkreślam, że celem otrzymania polskiego obywatelstwa nie były względy finansowe, ale jedynie życiowe i sportowe.

Zamieszkuję w Polsce z narzeczoną i w celu dalszego życia w tym kraju poczyniłem wiele inwestycji, które zamierzam kontynuować.

W rozważaniach na temat mojej sytuacji prosiłbym o nie szukanie jakichkolwiek podtekstów politycznych związanych z Kubą. Jestem z pochodzenia Kubańczykiem, mam tam swoją rodzinę, a mój wyjazd był związany wyłącznie z moimi osobistymi sprawami.

Pozdrawiamy wszystkich kibiców siatkówki w Polsce oraz tych, którzy wspierają nas na naszej drodze sportowej i życiowej.

Wilfredo LEON VENERO i Andrzej GRZYB

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×