Spore zmiany w PTPS-ie Piła

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W wielkopolskim klubie doszło do zmiany nazwy oraz licznych roszad w składzie. Pieczę nad zespołem obejmie znany polskim kibicom Włoch Nicola Vettori.

Po sezonie 2014/15, w którym PGNiG Nafta Piła zajęła 10. miejsce, w drużynie doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi: z kadry prowadzonej przez Łukasza Przybylaka w ostatnich miesiącach pozostały jedynie Klaudia Konieczna, Joanna Sobczak i Anna Stencel (ważne kontrakty) oraz białoruska libero Volha Pauliukouskaya, która przedłużyła umowę z klubem. Poza tym klub nie będzie już dłużej sponsorowany przez spółkę PGNiG, co oznacza powrót do nazwy PTPS Piła.

[ad=rectangle] Angelika Kuksinowicz z Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej S.A oznajmiła w rozmowie z Życiem Piły, kto dołączy do przedstawiciela Wielkopolski w Orlen Lidze. Po latach do swojego macierzystego klubu wraca atakująca Anita Kwiatkowska, do tego po raz kolejny w jednym zespole zagrają siostry: Dorota Wilk i wracająca po macierzyńskiej przerwie Agata Babicz. W pilskiej drużynie zagra także 19-letnia przyjmująca Oliwia Urban, która z minionym sezonie reprezentowała PTPS Piła w Młodej Lidze, oraz 17-letnia przyjmująca Adrianna Kukulska. Ostatnim nowym nabytkiem wielkopolskiego klubu jest środkowa Małgorzata Skorupa, siostra Katarzyna Skorupy.

Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec pilanek obejmie stanowisko drugiego trenera, zaś jego miejsce zajmie Nicola Vettori, 44-letni włoski trener doskonale znany między innymi w kadrze Energetyka Poznań, Piecogazu Murowana Goślina, a przede wszystkim współpracownik Raula Lozano w reprezentacjach Polski i Niemiec, w których pełnił rolę statystyka.

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
robcio_70
26.07.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Z takim składem pewnie od razu nie powalczymy o podium ale dobrze że troche nowej krwi wpłynie do zespołu.