Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: Nieudana inauguracja Polek

Podopieczne Andrzeja Pecia rozpoczęły zmagania w gruzińskim Tbilisi od porażki z kadrą Serbii. Biało-Czerwone nie wykorzystały wielkiej szansy na zmianę wyniku, która nadarzyła się w drugim secie.

Michał Kaczmarczyk

Pierwszym rywalem młodej polskiej kadry na tegorocznej edycji Olimpijskiego Festiwalu była niezwykle silna reprezentacja Serbii, która na ostatnich mistrzostwach Europy swojej kategorii wiekowej ustąpiła jedynie Rosjankom. Atmosfera w obozie Polek oraz ich mobilizacja na inaugurację spotkań w Tbilisi była godna podziwu, dlatego tym trudniejszy dla Biało-Czerwonych musiał być pierwszy set. Rywalki prowadziły w nim od samego początku i przeprowadziły bolesną dla naszych zawodniczek lekcję siatkówki, zakończoną wysokim zwycięstwem.

Siatkarki Andrzeja Pecia przebudziły się w drugiej partii, w której nie ustępowały Serbkom na krok. Miały nawet szansę na wyrównanie stanu spotkania przy rezultacie 27:26, ale koniec końców to przeciwniczki okazały się lepsze o dwa punkty. Mecz zwieńczył trzeci set, wygrany dość pewnie przez siatkarki Jovo Cakovicia do 19.

Kadetki będą miały okazję do zdobycia pierwszych punktów w turnieju we wtorkowym starciu z Czeszkami, które ma się rozpocząć o godzinie 17 polskiego czasu. Najbliższe rywalki Polek w swoim pierwszym spotkaniu w Tbilisi uległy Belgii 1:3.

Serbia - Polska 3:0 (25:13, 31:29, 25:19)

Serbia: Lazović, Milojević L., Kocić, Sekulić, Veselinović, Asonja, Milojević T. (libero) oraz Martinović, Jaksić, Radmilović, Tasić, Bukilić

Polska: Michalak, Nowicka, Murek, Rasińska, Świder, Świrad, Stenzel (libero) oraz Lipska, Sobiczewska, Fedusio, Wołodko

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: Udana inauguracja polskich kadetów