KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Paul Lotman: Życzę Resovii jak najlepiej

Amerykański przyjmujący [tag=23008]Paul Lotman[/tag] po czterech latach odszedł z mistrza Polski do niemieckiego Berlin Recycling Volleys. - Życzę Resovii jak najlepiej - powiedział reprezentant USA.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Amerykanin wywalczył wraz z rzeszowianami trzy złote i jeden srebrny medal w PlusLidze, Superpuchar Polski oraz srebro w Lidze Mistrzów. W ostatnim czasie odgrywał coraz mniejszą rolę w drużynie z Rzeszowa i zdecydował się na transfer do BRV.
- Miałem kilka opcji i rozważałem też pozostanie w Polsce. Były też rozmowy z Asseco Resovią, bo w pewnym momencie nie było wiadomo, czy Niki Penczew zostanie w Rzeszowie, czy nie. Wciąż nie wiem, czy jego sytuacja jest wyjaśniona, ale niezależnie od tego podjąłem decyzję o odejściu z Resovii, bo muszę zrobić krok do przodu i być w drużynie, w której będę miał dużo większe szanse na regularną grę. Berlin daje mi taką możliwość i myślę, że dla mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie. Liczę na dobry sezon w Berlinie - stwierdził Lotman na łamach plusliga.pl.

Wraz z amerykańskim siatkarzem szeregi Pasów opuścili Rafał Buszek i Dawid Konarski, którzy także zazwyczaj pełnili rolę rezerwowych. - Resovia chciała stworzyć mocny, wyrównany zespół i w poprzednim sezonie z pewnością taki mieliśmy. To się też przełożyło na dobre wyniki, ale z drugiej strony, trudno było utrzymać taką drużynę, bo każdy z nas ma swoje ambicje i chce grać jak najwięcej. Ci, którzy grali mniej, tak jak ja, czy Dawid Konarski, chcieli znaleźć klub, w którym będziemy mieli większą szansę na grę. Szkoda, że tak wspaniały zespół, jaki stworzyliśmy z Resovią, nie udało się utrzymać na przyszły sezon. Pomimo naszego odejścia Resovia i tak będzie miała silną drużynę z szerokim składem. Do tego mocnego szkieletu teraz doszedł jeszcze Bartek Kurek. Życzę Resovii jak najlepiej - zakomunikował gracz ze Stanów Zjednoczonych.

Więcej na: plusliga.pl

Thomas Jaeschke: Resovia złożyła mi świetną ofertę

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
plusliga.pl
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×