Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Puchar Świata 2015: Znamy komplet rywali Polaków w walce o igrzyska w Rio de Janeiro, Orły rozpoczną z Tunezją

Poznaliśmy już wszystkich uczestników Pucharu Świata 2015 siatkarzy (8-23 września), który jest pierwszą okazją na uzyskanie awansu na igrzyska olimpijskie [tag=17960]Rio de Janeiro 2016[/tag].
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Już wiadomo, że Polacy podczas PŚ zmierzą się z: Japonią (gospodarz), Rosją (mistrz Europy), Włochami (wicemistrz Europy), Iranem (mistrz Azji), Australią (wicemistrz Azji), Argentyną i Wenezuelą (najlepsze zespoły z Ameryki Południowej), Kanadą oraz USA (najlepsze drużyny ze strefy NORCECA), a także Egiptem i Tunezją (Afryka).


W obliczu rezygnacji Brazylijczyków z udziału w PŚ (Brazylia jest gospodarzem igrzysk w 2016 roku), najgroźniejszymi rywalami Biało-Czerwonych w walce o IO będą zapewne Rosjanie, Włosi, Irańczycy i Amerykanie. Awans na turniej olimpijski uzyskają dwie najlepsze ekipy narodowe.

Przed czterema laty Orły zajęły w PŚ 2. pozycję, uzyskując promocję na igrzyska w Londynie.

Puchar Świata to dla Polaków najważniejszy turniej w 2015 roku Puchar Świata to dla Polaków najważniejszy turniej w 2015 roku
Zespoły, które zagrają w Pucharze Świata 2015 siatkarzy (8-23 września):
Gospodarz: Japonia
Mistrz świata: Polska
Europa: Rosja, Włochy
Azja: Iran, Australia
Ameryka Południowa: Argentyna, Wenezuela
NORCECA: Kanada, USA
Afryka: Egipt, Tunezja

Terminarz Pucharu Świata 2015 siatkarzy:

I runda

8 września 
Grupa A: Australia - USA, Japonia - Egipt, Kanada - Włochy
Grupa B: POLSKA - Tunezja, Rosja - Wenezuela, Argentyna - Iran

9 września
Grupa A: Australia - Włochy, Egipt - Kanada, USA - Japonia
Grupa B: POLSKA - Rosja, Tunezja - Iran, Wenezuela - Argentyna

10 września
Grupa A: Japonia - Australia, Kanada - USA, Włochy - Egipt
Grupa B: POLSKA - Argentyna, Rosja - Tunezja, Iran - Wenezuela

12 września
Grupa A: Australia - Egipt, USA - Włochy, Japonia - Kanada
Grupa A: POLSKA - Iran, Tunezja - Wenezuela, Rosja - Argentyna

13 września
Grupa A: Kanada - Australia, USA - Egipt, Japonia - Włochy
Grupa B: POLSKA - Wenezuela, Argentyna - Tunezja, Iran - Rosja

II runda

16 września
Grupa A: USA - Wenezuela, Włochy - Iran, Japonia - Tunezja
Grupa B: POLSKA - Kanada, Australia - Rosja, Egipt - Argentyna

17 września
Grupa A: USA - Iran, Włochy - Tunezja, Japonia - Wenezuela
Grupa B: POLSKA - Egipt, Kanada - Rosja, Australia - Argentyna

18 września
Grupa A: USA - Tunezja, Włochy - Wenezuela, Japonia - Iran
Grupa B: POLSKA - Australia, Kanada - Argentyna, Egipt - Rosja

III runda

21 września
Grupa A: POLSKA - USA, Włochy - Rosja, Japonia - Argentyna
Grupa B: Kanada - Wenezuela, Australia - Iran, Egipt - Tunezja

22 września
Grupa A: POLSKA - Japonia, Włochy - Argentyna, Rosja - USA
Grupa B: Kanada - Iran, Australia - Tunezja, Egipt - Wenezuela

23 września
Grupa A: POLSKA - Włochy, Rosja - Japonia, USA - Argentyna
Grupa B: Kanada - Tunezja, Egipt - Iran, Australia - Wenezuela

***

Szeroka kadra narodowa mężczyzn na Puchar Świata 2015:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Grzegorz Pająk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz).

Środkowi: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce).

Przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Wojciech Włodarczyk (Cuprum Lubin), Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn).

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów).

***

16-osobowa kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie w Arłamowie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin).

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Środkowi: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce).

Przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Wojciech Włodarczyk (Cuprum Lubin).

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk).

***

Terminarz reprezentacji Polski:

 • 1-9 sierpnia 2015: zgrupowanie w Arłamowie
 • 12-18 sierpnia 2015: zgrupowanie w Spale
 • 22-24 sierpnia 2015: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Toruniu
 • 29 sierpnia 2015: wylot na Puchar Świata w Japonii
 • 8-23 września 2015: rywalizacja w Pucharze Świata

#dziejesiewsporcie: Ronaldo popisał się piękną sztuczką

Źródło: sport.wp.pl

Czy uważasz, że Polacy poprzez Puchar Świata awansują na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21):
 • Rewolwer Zgłoś komentarz
  Nie wiecie może czy polsat pusci Puchar Świata a jak tak to czy na otwartym kanale mecze Polaków bedzie można zobaczyć
  • Riorwar Zgłoś komentarz
   Jeśli nasi zawodnicy będą wypoczęci na PŚ, to powinniśmy awansować. Drzyzga wtedy będzie lepiej rozgrywał, a Mika i Kurek będą lepiej atakowali niż na LŚ. Rosja jest jedną wielką
   Czytaj całość
   niewiadomą. Iran jest groźny, ale zawodnicy są tam jeszcze słabi psychicznie. Na początku turnieju grają jednak najlepiej. Włosi też nie wiadomo co zaprezentują. USA jest do pokonania. Nasi są zbyt doświadczonymi graczami żeby się spalić przed meczem pomimo niezbyt dobrego bilansu w ostatnim czasie. Poza tym część ich kadry to jeszcze niezbyt doświadczeni gracze . Z resztą drużyn koniecznie trzeba wygrać.
   • kristobal Zgłoś komentarz
    Dziś urodziny Leona, aż dziw bierze, że media nic nie napisały ;-) pozostaje życzyć mu dużo zdrowia i jak najszybszego debiutu w reprezentacji Polski oraz sukcesów odnoszonych zarówno
    Czytaj całość
    w życiu prywatnym jak i sportowym :)
    • Aleksandar Zgłoś komentarz
     Uważam, że nasza kadra ma bardzo dobry terminarz - Rosja na początku zazwyczaj nie gra dobrze, a być może ktoś z dwójki Włochy, USA będzie miał awans. Najbardziej niepokojące i
     Czytaj całość
     kontrowersyjny jest fakt awansu - zaledwie dwóch drużyn, co jest moim zdaniem skandaliczne ( w 2011r. awansowały trzy drużyny na Igrzyska).
     • Taab Zgłoś komentarz
      To zestawienie tych drużyn nie robi mimo wszystko wrażenia zbyt trudnej, czy oszałamiająco trudnej drogi do przejścia, abyśmy mieli nie awansować stąd na IO, choćby w jakimiś
      Czytaj całość
      wymęczonym stylu, szczęśliwie, czy po prostu jakkolwiek. Nie ma w końcu Brazylii. Nie ma też finalistów LŚ (Francuzów i Serbów). Czy do Japonii przyleci podniesiona z kolan Rosja, to się dopiero okaże. Iran z kolei aż tak nie wzbudza wielkiego strachu, gdy gra poza domem, aby trzeba było się go zawsze i wszędzie przeraźliwie lękać, mimo że na poprzednim PŚ nas ograli po tie breaku. Tradycyjnie albo i nie pewnie przegramy z Jankesami, choć mogliby to nasi w końcu przerwać to przegrywanie z nimi i powtórzyć jeden Kraków, gdzie jak była konieczność i trzeba było wydrzeć tą jedną wygraną, to jak widać się dało. Obawiałbym się za to Włochów wzmocnionych Juantoreną i coś czuję, że to między nami, Stanami i właśnie nimi rozegra się sprawa awansu. Nie można w każdym razie pozwolić sobie na porażę z żadną Japonią, Australią, Kanadą, czy Argentyną. Egiptu, Tunezji, Wenezueli w ogóle nawet nie biorę pod uwagę, gdyż te spotkania trzeba obowiązkowo wygrywać, dopisywać zwycięstwa do tabelki i natychmiast zapominać o tych meczach.
      • ironstorm Zgłoś komentarz
       Po kości dostała też Azja - jeśli ani Chiny ani Japonia nie awansują z PŚ, to będą grać w turnieju azjatyckim, gdzie dołączą m.in. 2 zespoły europejskie. Jeśli byłaby to Polska,
       Czytaj całość
       to nie będzie mieć nawet marginesu błędu. Awans Rosji z PŚ nie ułatwi więc awansu z turnieju interkontynentalnego, ale europejskiego - trzeba celować w 1. miejsce, jak zawsze (mam nadzieję).
       • ironstorm Zgłoś komentarz
        Rzeczywiście jest tak jak piszesz (znalazłem oficjalny dokument FIVB). Co ciekawe system kwalifikacji jest ten sam co do joty i dla kobiet i dla mężczyzn, więc dojdzie do absurdalnej
        Czytaj całość
        sytuacji, że oprócz tego, że jedna drużyna z Afryki awansuje na igrzyska, dwa pozostałe będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym, podczas gdy reszta świata będzie mogła sobie to oglądać w kapciach. Wenezuela i Kanada są w stanie się podłożyć i zająć nie 2. a 3. miejsce w turniejach kontynentalnych. Wenezuela nie miałaby i tak szans na awans w meczu z Argentyną, a Kanada z USA, o ile USA wcześniej nie zapewniłyby sobie awansu z PŚ. Jeśli USA awansują z PŚ to zamiast Kanady czy Kuby podłożyć się są w stanie Portoryko albo Meksyk, gdzie w następnym turnieju nie byliby bez szans nawet z Wenezuelą, choć to całkiem niezła drużyna. Tak czy owak, Europa dostała w kość co będzie widać szczególnie u kobiet. U mężczyzn awans uzyskają przynajmniej 4 zespoły, po prostu niemożliwe jest, żeby Rosja, Polska czy Włochy nie awansowały z PŚ, a zespoły europejskie na turnieju interkontynentalnym dadzą sobie radę (razem z Iranem). U kobiet całkiem prawdopodobne będzie to, że tylko 3 a nawet 2 (!), jako że Rosja będzie musiała jakoś uporać się z USA i Chinami na PŚ, co nie będzie łatwe. Na Serbię nawet nie ma co stawiać. Ale jeśli Rosja nie awansuje, to będą to maksymalnie 3 miejsca. Ale przecież w turnieju azjatyckim wystąpi oprócz Japonii także Korea Południowa, Tajlandia i inne niezłe zespoły, a taka Polska czy nawet Serbia spokojnie byłyby w stanie to spieprzyć. A szanse Polski na turnieju w Ankarze rosną, bo już nie tylko one ale i wszyscy inni będą zestresowani. Wyobrażam sobie banalne błędy np. Włoszek, które przegrywają seta do 10 z Belgią albo Holandią. Tam będzie jatka.
        • kristobal Zgłoś komentarz
         ironstorm (nie mogę odpowiedzieć na Twój post), więc piszę tak: u mnie w tablicy jest link do strony, na której jest rozrysowany system kwalifikacji. Ostatnio było także to potwierdzone
         Czytaj całość
         na stronie Przeglądu Sportowego. Zmiana jest bardzo niekorzystna dla Europy. Ten ostatni turniej "wepchnie" na IO słabszą reprezentację kosztem bardzo dobrej drużyny z Europy. Europa na ostatnich IO miała 7 miejsc, teraz może mieć max 5, a jeśli powinie im się noga na PŚ, to tylko max 3 zespoły z Europy pojadą do Rio.
         • ironstorm Zgłoś komentarz
          "I ostatnie miejsce z drugiego turnieju interkontynentalnego (który będzie rozgrywany równolegle, także w Japonii) z udziałem 4 drużyn, awansuje tylko zwycięzca (2. i 3. zespół z
          Czytaj całość
          kwalifikacji w Afryce oraz trzeci zespół ze strefy NORCECA i trzeci zespół z Ameryki Południowej)." Brednie opowiadacie, bo turniej interkontynentalny z udziałem czterech drużyn nie odbędzie się w żadnej Japonii, tylko najprawdopodobniej w Europie i będą w nim grać drużyny z różnych konfederacji na podstawie rankingu FIVB. Będzie to wyglądać tak, że drużyny z najwyższych miejsc w rankingu, które nie zakwalifikowały się wcześniej na igrzyska ani na turniej interkontynentalny (azjatycki) w Japonii, zostaną przydzielone do turnieju ostatniej szansy. Z każdej konfederacji będą mogły wystąpić maksymalnie 2 drużyny, więc wielce prawdopodobne, że z Europy 2. Gdyby to rzeczywiście była prawda z tym co piszesz (poproszę źródło), to na igrzyskach wystartowałaby drużyna, która by na to wręcz nie zasługiwała. Mając na uwadze to, że miałyby w tym turnieju wystąpić 2 drużyny z Afryki i trzecie z turniejów kontynentalnych w Amerykach, to niektóre zespoły jak np. Wenezuela czy Kanada celowo podkładałyby się po to, żeby zająć właśnie 3. a nie 2. miejsce (chociaż teoretycznie traciłyby przy tym szansę na awans bezpośredni na igrzyska po wygraniu finału). Nie chciałyby w ten sposób skierować się na turniej azjatycki, gdzie zagrają m.in. 2 drużyny z Europy. Gdzie tutaj logika? Turnieje interkontynentalne czterech zawsze były bonusem, nagrodą dla tych drużyn, które pracowały na swój los przez 4 bite lata dbając o pozycję w rankingu FIVB. Dawniej tych turniejów było 2 (samych turniejów z udziałem 4 drużyn), a obecnie ujednolicono system z systemem u kobiet, gdzie był tylko jeden taki turniej. Zmianę uważam za korzystną, jednak nie wierzę w to co piszesz, bo przeczyłoby to jakiejkolwiek logice.
          • baleron Zgłoś komentarz
           MŚ, obrońcy tytułu, gospodarz i mistrzowie kontynentów występ w IO powinni mieć zapewniony. Wiadomo, że kilka tytułów może mieć jedna reprezentacja, i wtedy mogą być wolne miejsca i
           Czytaj całość
           okazja do rozgrywania turniejów eliminacyjnych.
           • kristobal Zgłoś komentarz
            teraz zmiana jest lepsza, bo liczą się zwycięstwa, więc możemy wygrać wszystkie mecze 3:2 :)
            • kristobal Zgłoś komentarz
             turnieje kontynentalne dla Ameryki Południowej, strefy NORCECA, Afryki oraz Europy - to są 4 miejsca, czyli w sumie będzie już 7 miejsc. Zostaje 5 miejsc 4 miejsca z turnieju
             Czytaj całość
             interkontynentalnego, który odbędzie się w Japonii z udziałem 8 drużyn, w tym 4 z Azji (plus 2. i 3. zespół z europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, drugi zespół z kwalifikacji z Ameryki Południowej oraz drugi zespół ze strefy NORCECA) - z tego turnieju awansują 4 reprezentacje, w tym najlepszy azjatycki. I ostatnie miejsce z drugiego turnieju interkontynentalnego (który będzie rozgrywany równolegle, także w Japonii) z udziałem 4 drużyn, awansuje tylko zwycięzca (2. i 3. zespół z kwalifikacji w Afryce oraz trzeci zespół ze strefy NORCECA i trzeci zespół z Ameryki Południowej).
             • jendker83 Zgłoś komentarz
              No dobra, a jak w ogóle wyglądają zasady kwalifikacji na IO? Brazylia jako gospodarz, dwie ekipy z tego PŚ i co dalej? Znowu będą rozgrywane kontynentalne i światowe turnieje
              Czytaj całość
              eliminacyjne, jak przed Londynem? Czy z ME będzie się można zakwalifikować?
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×