Obydwie drużyny na inaugurację PŚ przegrały swoje spotkania, gdyż Irańczycy nie sprostali Argentynie, natomiast Tunezyjczycy okazali się zdecydowanie słabsi od Polski. Zdecydowanym faworytem konfrontacji byli Persowie, którzy jednak w ostatnim czasie prezentowali zróżnicowaną formę.
Irański zespół spokojnie wszedł w pojedynek i na starcie zbytnio nie forsował tempa (10:10). Dopiero przed drugą przerwą techniczną podopieczni Slobodana Kovaca zaczęli przyspieszać i wyszli na prowadzenie 15:11. Dobrze w ofensywie radził sobie Amir Ghafour, który był praktycznie nie do zatrzymania dla rywali (14:20). Wicemistrzowie Azji byli w stanie postawić kropkę nad "i" w pierwszym secie, zwyciężając do 17.
Wydawało się, że Iran spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia i szybko na starcie wypracował sobie cztery oczka przewagi (1:5). Jednakże z czasem problemy w przyjęciu Irańczyków sprawiły, że gra się zaczęła wyrównywać (11:11, 20:20) i wynik w tej partii był otwarty. W decydujących akcjach bezradność przeciwników wykorzystał Marouen Garci i dość niespodziewanie ekipa z Afryki doprowadziła do remisu w całej potyczce (25:21).
Jak się później okazało taki obrót spraw podrażnił Persów, którzy wzięli się mocno do pracy od początku trzeciej odsłony (6:11). Umiejętnie rozgrywał Mehdi Mahdavi, który zmienił Maroufa, a irańscy siatkarze rozbili przeciwników 25:14.
Kolejna część rywalizacji była bliźniaczo podobna do I seta, ponieważ tylko w pierwszej fazie Tunezyjczycy potrafili dotrzymywać kroku kadrze Iranu (10:10), która jednak w pewnym momencie włączyła wyższy bieg i odjechała tunezyjskiej drużynie na kilka punktów (10:14). Już do finiszu nic się nie wydarzyło (20:25), a Irańczycy zapisali na swoim koncie pierwsze trzy oczka do tabeli Pucharu Świata.
Tunezja - Iran 1:3 (17:25, 25:21, 14:25, 20:25)
Tunezja: Miladi M. (6), Agrebi (5), Karamosli (8), Garci (21), Ben Tara (2), M'Rabet (1), Korbosli (libero) oraz Miladi N., Jerbi, Nagga (2), Kaabi (4), Moalla (4).
Iran: Marouf (1), Ebadipour (9), Ghafour (24), Mirzajanpour (11), Seyed (8), Gholami (8), Marandi (libero) oraz Alizadeh (libero), Senobar, Ghaem, Mahdavi (5), Manavinezhad (5).