Polacy skończyli turniej na trzecim miejscu. Zobacz końcową tabelę Pucharu Świata

Po dziesięciu kolejkach Polacy byli niepokonani w Pucharze Świata. W ostatniej serii spotkań przegrali po czterosetowej batalii z Włochami.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski przegrała ostatni mecz w Pucharze Świata z Włochami, tym samym zaprzepaściła szansę na awans na igrzyska olimpijskie. Nie pomogli także Argentyńczycy, którzy zdołali ugrać tylko seta z ekipą z USA.

Iran odniósł czwarte zwycięstwo w turnieju, pokonując w trzech setach Egipt. Większych problemów nie miała także Kanada, która rozprawiła się z Tunezją.

Sporo krwi napsuli gospodarze kolejnym rywalom, tym razem Rosjanom. W ich potyczce doszło do tie-breaka, w którym Sborna wygrała do 13. Triumf na koniec rozgrywek odnieśli także podopieczni Roberto Santillego, pokonując w czterech setach Wenezuelę.

12Tunezja1125:33747:9240-11

* O klasyfikacji drużyn decydują kolejno: liczba zwycięstw, liczba punktów, stosunek setów, stosunek małych punktów, bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Ostatnia kolejka:

23 września (środa)

Grupa A:

3:30 POLSKA - Włochy 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25) 7:15 Rosja - Japonia 3:2 (27:29, 25:17, 21:25, 25:17, 15:13) 11:40 USA - Argentyna 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:20)

Grupa B:

4:10 Egipt - Iran 0:3 (18:25, 11:25, 23:25) 7:10 Kanada - Tunezja 3:0 (25:19, 25:21, 25:17) 10:10 Australia - Wenezuela 3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:21)

#dziejesiewsporcie: syn Simeone znów strzela