Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pierwszy dzień turnieju w Raciborzu pechowy dla ZAKSY

Pierwszego października rozpoczął się, wyczekiwany przez śląskich kibiców siatkówki, turniej w Raciborzu. Pierwszego dnia zawodów, Berlin Recycling Volleys zmierzył się Duklą Liberec, a kędzierzyńska ZAKSA spotkała się z Effectorem Kielce.
Anna Kardas
Anna Kardas

Widowisko w Arenie Rafako stało na wysokim poziomie. Hala sportowa przy ulicy Łąkowej wypełniła się po brzegi. Co oczywiste, większym zainteresowaniem cieszył się pojedynek polskich ekip, na co dzień grających w PlusLidze. Natomiast w pierwszym spotkaniu turnieju, Berlin Recycling Volleys pokonał Duklę Liberec 3:1.

Dość sensacyjnym wynikiem zakończyło się starcie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Effectorem Kielce. Zespół trenera Ferdinanda De Giorgi występuje w raciborskim turnieju bez reprezentantów swoich krajów, przygotowujących się do mistrzostw Europy: Pawła Zatorskiego, Dawida Konarskiego, Rafała Buszka oraz Benjamina Toniuttiego, Kevina Tillie i Sama Deroo.

W efekcie mecz z Effectorem, ZAKSA zaczęła w składzie: PająkWitczak, RejnoWiśniewski, Semeniuk, Bociek i  Banach (libero), a na zmiany wchodził Staniszewski. W przyjęciu występował Witczak, a w ataku cały mecz rozegrał, powracający do formy Bociek. Pojedynek zakończył się zwycięstwem kielczan 3:1. 

Śląskich kibiców czekają w piątek kolejne zmagania, w ramach raciborskiego turnieju. O godzinie 17.30 Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Duklą Liberec, natomiast o 20 Effector Kielce podejmie wicemistrza Chin, Shandong Shanghai. Finał rozgrywek odbędzie się w niedzielę. 

01.10.2015 (dzień pierwszy)

Berlin Recycling Volley - Dukla Liberec 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:12)

Effector Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (15:25, 25:20, 25:22, 25:19)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
NTO/Nowiny Raciborskie

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×