KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rozbity Superpuchar Chemika Police. "Jak mnie dziewczyny zaproszą na opijanie, to przywiozę puchar"

Chemik Police w świetnym stylu wywalczył w Zawierciu Superpuchar Polski. Mistrzynie kraju pokonały PGE Atom Trefl Sopot. Po zakończeniu pojedynku policzanki otrzymały replikę pucharu, lecz cieszyły się z niego zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Siatkarki Chemika Police zasłużenie zdobyły Superpuchar Polski. Mistrzynie Polski zdominowały rywalki i w żadnym z setów nie pozwoliły im na nawiązanie równorzędnej walki. Zawodniczki z Polic długo cieszyły się z wywalczonego trofeum. Podczas oficjalnej dekoracji otrzymały duży puchar, który jest trofeum przechodnim. Na własność wywalczy go trzykrotny triumfator tych rozgrywek.

W związku z tym na konferencji prasowej policzanki otrzymały mały puchar symbolizujący triumf, który będzie mógł ozdobić klubową gablotę z trofeami. - Cieszymy się ogromnie z tego, że zdobyłyśmy w dobrym stylu puchar - powiedziała kapitan Chemika Police, Aleksandra Jagieło, która następnie przekazała piłkę z autografami siatkarek na ręce prezydenta Zawiercia, Witolda Grima. Chwilę później... nie było już repliki Superpucharu Polski. Kapitan polickiego klubu siadając, przypadkowo zahaczyła stopą o puchar, a ten roztrzaskał się.

W holu zawierciańskiej hali wybuchł śmiech, a sytuacja została przyjęta z humorem.
- Mój zespół czeka owocny sezon. Mam nadzieję, że z tego pucharu drużyna wyciągnie bardzo dużo energii mimo tego, że został on rozbity - przyznał z uśmiechem trener Chemika, Giuseppe Cuccarini. - Wywalczyliśmy pierwsze trofeum, ale nie zabiorę go ze sobą do Polic. Mam nadzieję, że ten duży puchar dowiozę szczęśliwie - dodała prezes Chemika, Joanna Żurowska.

Wkrótce trofeum stanie w klubowej gablocie. W najbliższym czasie zostanie im dostarczony "mały" Superpuchar Polski. - Myślę, że będziemy w stanie naprawić tę szkodę szybko. Jak mnie dziewczyny zaproszą na opijanie, to przywiozę puchar - żartował Jacek Kasprzyk.

Tyle z pucharu. Brawo Ola:-D #superpuchar #nie#przetrwał

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Chemik Police (@chemik_police)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×