Polski Cukier Muszynianka - PTPS Piła: Blisko sensacji w Muszynie! Triumf Mineralnych w pięciu setach

Sporo emocjo dostarczył mecz kończący 1. kolejkę Orlen Ligi. Blisko sprawienia sensacji był PTPS Piła, który przegrywał już 0:2, ale doprowadził do wyrównania. W tie-breaku zwycięstwo zapewniły sobie siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Łukasz Witczyk
PAP

Faworytkami spotkania były gospodynie, które dysponowały zdecydowanie większym potencjałem niż ich rywalki. Jednak na początku meczu lepsze wrażenie sprawiały pilanki. Gospodynie miały problem z przyjęciem zagrywek Agaty Babicz dzięki czemu PTPS uzyskał 6 punktów przewagi (9:3). Mineralne systematycznie odrabiały straty, choć schodząc na drugą przerwę techniczną przegrywały 3 punktami.

Po powrocie na parkiet siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki dominowały nad pilankami. Punkty zdobywały seriami, dobrze grały zarówno w ataku, jak i bloku. Dobitnie przekonała się o tym Anita Kwiatkowska, która albo była blokowana, albo z jej ataki były z łatwością podbijane przez gospodynie. W pierwszej partii Muszynianka oddała rywalkom 20 punktów.

W drugim secie muszynianki kontynuowały dobrą grę z końcówki poprzedniej odsłony. Ponownie seriami zdobywały punkty i powiększały swoją przewagę. Pilanki w końcówce odrobiły część strat, ale zryw ekipy gości był zbyt późny, by mogły one myśleć o wygranej w tym secie. Po ataku dobrze grającej Adeli Helić Polski Cukier Muszynianka wygrała 25:22.

Zdecydowanie najbardziej wyrównany był trzeci set tego pojedynku. Gra długo toczyła się punkt za punkt, choć pilanki utrzymywały dwa-trzy "oczka" zaliczki nad brązowymi medalistkami poprzednich rozgrywek. W szeregach gospodyń było sporo nerwowości, a dobrze w obronie radziły sobie siatkarki PTPS-u, które raz po raz podbijały ataki rywalek. To poskutkowało triumfem pilanek w trzeciej partii.

PTPS swoją dobrą grę kontynuował w czwartej odsłonie. Jednak obie drużyny grały zrywami i seriami zdobywały punkty. Muszynianka przegrywała czterema punktami (6:10), ale na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły przy prowadzeniu 16:15. W końcówce nerwy na wodzy utrzymały podopieczne Nicoli Vettoriego i doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku początkowo dominowały gospodynie, ale pilanki odrobiły straty. Po grze na przewagi piątego seta i mecz wygrały siatkarki z Muszyny.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - PTPS Piła 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 23:25, 16:14).

Polski Cukier Muszynianka: Milovits, Savić, Grejman, Kurnikowska, Sosnowska, Helić, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Hatala, Szczygieł, Pelc, Skrzypkowska.

PTPS Piła: Wilk, Skorupa, Kwiatkowska, Babicz, Leggs, Kukulska, Pauliukowskaja (libero) oraz Sobczak, Urban.

MVP: Natalia Kurnikowska.