KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Blask wrocławskich gwiazd. Punkty, bloki, asy 2. kolejki Orlen Ligi

W środę rozegrane zostały cztery mecze 2. kolejki Orlen Ligi. Imponującą formą popisały się tym razem siatkarki Impela Wrocław, które w starciu z PTPS Piła błysnęły nie tylko zespołowo, ale również indywidualnie.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Aż dwie zawodniczki Impela Wrocław znalazły się w czołówce najlepiej punktujących siatkarek meczów 2. kolejki Orlen Ligi. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska pokonał w spotkaniu wyjazdowym PTS Piła, a głównymi bohaterkami widowiska były Joanna Kaczor i Carolina Costagrande. Spory wkład w zwycięstwo swojego zespołu miała również Madelaynne Montano, która w meczu na szczycie z PGE Atomem Treflem Sopot zdobyła 17 oczek.

Punkty:

1. Joanna Kaczor (Impel Wrocław) 24 punkty
2. Carolina Costagrande (Impel) 20 punktów
3. Madelaynne Montano (Chemik Police) 17 punktów

Kamila Ganszczyk już w minionym sezonie sygnalizowała, że blok jest jej bardzo mocną stroną. W środę młoda zawodniczka po raz kolejny potwierdziła, ze doskonale potrafi czytać grę rywalek. Środkowa Tauronu MKS w starciu ze swoją byłą drużyną sześciokrotnie zatrzymywała przeciwniczki. Takim samym dorobkiem pochwalić się może dużo bardziej znana i utytułowana Agnieszka Bednarek-Kasza, która po przeciwnej stronie siatki miała dużo bardziej renomowane rywalki. Wśród nich między innymi Britnee Cooper, autorkę 5 punktowych bloków.

Bloki:

1. Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza) i Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police) 6 punktów
2. Brittnee Cooper (PGE Atom Trefl Sopot) 5 punktów
3. Dorota Wilk (PTPS Piła) 4 punkty

Druga kolejka rozgrywek Orlen Ligi jak dotąd była bardzo uboga jeśli chodzi o skuteczność zawodniczek w polu zagrywki. Najlepszym wynikiem w kolejce może się pochwalić aż 10 siatkarek, jednak ich zdobycz nie rzuca na kolana. Wspomniane zawodniczki punktowały bowiem dwukrotnie. W czterech meczach 2. kolejki Orlen Ligi naliczono natomiast 36 asów serwisowych.

Asy:

1. Rebecca Perry (Tauron MKS), Anita Kwiatkowska (PTPS Piła), Andrea Kossanjowa, Milena Radecka (obie Impel Wrocław), Ewa Śliwińska, Anna Grejman, Adela Helić, Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police) 2 punkty

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×