SK Bank Legionovia - KSZO Ostrowiec: Trzy punkty zostały w Legionowie

Po wyrównanym początku siatkarki z Legionowa potrzebowały tylko trzech setów do odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Aneta Kuć
Aneta Kuć

Wskazanie faworyta w tym spotkaniu było niezwykle trudne. Mecz w Legionowie był starciem młodych, ambitnych drużyn, których celem jest przede wszystkim walka o każdy punkt. Oba zespoły podeszły również do meczu z zerowym dorobkiem punktowym.

Dla obydwu zespołów poniedziałkowe spotkanie było szansą na rehabilitację po nie najlepszym rozpoczęciu sezonu. Grę w wyjściowej szóstce legionowianek rozpoczęła Aleksandra Wójcik, która nie mogła pomóc zespołowi podczas inauguracyjnego spotkania z Budowlanymi Łódź. Od samego początku oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę.

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu, Malwina Smarzek znacznie poprawiła skuteczność w ataku. Podopieczne Ettore Guidettiego wypracowały czteropunktową przewagę (19:15), której nie zdołały jednak utrzymać (21:21). Po zaciętej końcówce błąd Roksany Brzóski zadecydował o rozstrzygnięciu seta na korzyść Legionovii (26:24).

Drugi set legionowianki rozpoczęły z Natalią Gajewską na rozegraniu, która zastąpiła na tej pozycji Emilię Szubert. Podobnie jak w pierwszej partii, zawodniczki obu drużyn kontynuowały festiwal błędów w zagrywce. W drugim secie legionowianki ponownie zdystansowały rywalki (18:15), jednak tym razem nie oddały przewagi już do końca seta (25:23).

W trzeciej partii przewaga gospodyń była bardziej widoczna, między innymi za sprawą świetnej gry skrzydłowej Darii Paszek. Na boisku pozostała Gajewska, która punktowała zagrywką (5:4). Legionowianki nie oddały wypracowanej przewagi (16:12) do końca seta, doprowadzając do zwycięstwa w całym spotkaniu.

SK Bank Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 3:0 (26:24, 25:23, 25:18)

Legionovia: Malwina Smarzek, Daria Paszek, Emilia Szubert, Aleksandra Wójcik, Iga Chojnacka, Klaudia Alagierska, Katarzyna Wysocka (libero) oraz: Karolina Szymańska, Natalia Gajewska, Klaudia Grzelak, Katarzyna Połeć

KSZO: Roksana Brzóska, Ewelina Polak, Karolina Suwińska - Bednarek, Dorota Ściurka, Julia Piotrowska, Sandra Szczygioł, Angelika Bulbak (libero) oraz: Beata Mielczarek, Zuzanna Pieczka, Paulina Szpak, Anna Korabiec

MVP: Daria Paszek (Legionovia)