Liga włoska: Niespodzianka w Bolzano, porażka ekipy Tomsi

Czwarta kolejka spotkań we włoskiej ekstraklasie siatkarek nie okazała się szczęśliwa dla ekipy Metalleghe Sanitars Montichiari, która poległa w starciu z mistrzem Włoch.

Michał Kaczmarczyk
Berenika Tomsia / Na zdjęciu: Berenika Tomsia

W meczu ekipy Bereniki Tomsia z kadrą dowodzoną przez Massimo Barboliniego, naprawdę ekscytująca była batalia o drugiego seta, zakończona dopiero po zdobyciu 30. punktu przez obrończynie scudetto. Poza tym zespół z Montichiari był zdecydowanie słabszy od wyżej notowanej rywala w ataku i przyjęciu zagrywki, co zaważyło na obrazie spotkania. Polska atakująca po raz kolejny była najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu, ale 15 "oczek" przy ledwie 21 procentach skuteczności nie jest wynikiem imponującym (należy jednak oddać Tomsi, że doskonale spisała się w bloku, zdobywając nim 5 "oczek", więcej niż Dominika Sobolska, autorka 2 punktów w całym meczu).

Pomi Casalmaggiore - Metalleghe Sanitars Montichiari 3:0 (25:19, 30:28, 25:15)

Casalmaggiore: Lloyd, Gibbemeyer, Piccinini, Kozuch, Stevanović, Tirozzi, Sirressi (libero) oraz Cambi, Rossi

Montichiari: Dalia, Brinker, Tomsia, Barcellini, Sobolska, Gioli, Carocci (libero) oraz Mingardi, Lombardo

Samanta Fabris i Aurea Cruz poprowadziły kadrę drużyny z Novary do spokojnego zwycięstwa na wyjeździe z Il Bisonte Firenze. Pozwoliło to wicemistrzowi Italii na utrzymanie drugiego miejsca w tabeli tuż za rywalami z Casalmaggiore. Magdalena Wawrzyniak pojawiła się na parkiecie jedynie na krótką zmianę zadaniową w ostatniej partii meczu.

Il Bisonte Firenze - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)

Firenze: Ninković, Turlea, Negrini, Van De Vyver, Vanzurova, Calloni, Parrocchiale (libero) oraz Perinelli, Mazzini, Pietrelli

Novara: Guiggi, Cruz, Chirichella, Signorile, Bosetti C., Fabris, Sansonna (libero) oraz Bosetti Ch., Wawrzyniak, Bosio

Największym zaskoczeniem tej serii spotkań jest postawa beniaminka z Bolzano, który pokonał w pięciu setach Imoco Volley Conegliano, i to mimo utraty prowadzenia po dwóch pierwszych setach starcia. Bohaterką pełnego zwrotów akcji spotkania została okrzyknięta Dominikanka Brayelin Martinez, zdobywczyni 31 punktów

Wyniki 4. kolejki Serie A1:

Liu-Jo Modena - Club Italia 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)
Unendo Yamamay Busto Arsizio  - Obiettivo Risarcimento Vicenza 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)
Sudtirol Bolzano - Imoco Conegliano 3:2 (29:27, 25:21, 16:25, 24:26, 19:17)

*kolejkę kończy czwartkowe spotkanie Nordmeccanica Piacenza - Savino Del Bene Scandicci (20:30)