Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Schulz i Mika na wagę wygranej, Marechal królem zagrywki. Punkty, bloki, asy - 2. kolejka PlusLigi

Już za nami 2. kolejka rozgrywek PlusLigi. Którzy zawodnicy spisali się najlepiej w poszczególnych elementach siatkówki?
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Najlepiej punktującym siatkarzem podczas drugiej serii pojedynków o mistrzostwo Polski był belgijski atakujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, Bram Van den Dries, który w starciu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi zapisał na swoim koncie 28 oczek (24-atak, 2-blok, 2-zagrywka), kończąc 49 procent swoich akcji w ofensywie. Niewiele gorzej od Belga spisali się gracze Lotosu Trefla Gdańsk, a mianowicie Damian Schulz oraz Mateusz Mika, którzy zdobyli odpowiednio 26 i 22 punkty, prowadząc swój zespół do wygranej z Effectorem Kielce. 

Najlepiej punktujący:
1. Bram Van den Dries (Indykpol AZS Olsztyn) - 28 punktów
2. Damian Schulz (Lotos Trefl Gdańsk) - 26 punktów
3. Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk) - 22 punkty

W trakcie drugiej kolejki PL w bloku błysnął środkowy AZS-u Częstochowa, Bartosz Buniak, który tym elementem wywalczył dla swojego zespołu 6 punktów podczas rywalizacji z Cuprum Lubin. Tylko punkt mniej blokiem zdobyli Łukasz Wiśniewski z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Artur Szalpuk z Cerrad Czarnych Radom. 

Najlepiej blokujący:
1. Bartosz Buniak (AZS Częstochowa) - 6 punktowych bloków
2. Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom) - 5 punktowych bloków
3. Guillaume Samica (AZS Politechnika Warszawska), Michał Masny (Jastrzębski Węgiel), Damian Boruch (Jastrzębski Węgiel), Dmytro Paszycki (Asseco Resovia Rzeszów), Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów) - 4 punktowe bloki 

Królem pola serwisowego w II odsłonie spotkań PlusLigi okazał się francuski przyjmujący PGE Skry Bełchatów, Nicolas Marechal, który bezpośrednio zagrywką w konfrontacji z MKS-em Będzin zdobył 5 punktów. Równie dobrze w tym elemencie spisali się Mateusz Mika, Wojciech Grzyb i Michał Żuk, który zapisali na swoim koncie po 4 oczka. 

Najlepiej zagrywający:
1. Nicolas Marechal (PGE Skra Bełchatów) - 5 asów serwisowych
2. Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Wojciech Grzyb (Lotos Trefl Gdańsk), Michał Żuk (MKS Będzin) - 4 asy serwisowe
3. Miłosz Zniszczoł (Indykpol AZS Olsztyn), Marcus Boehme (Cuprum Lubin), Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów) - 3 asy serwisowe

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / plusliga.pl
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×