Pałac - KSZO: Outsiderzy stworzą pasjonujące widowisko?

Po szóstej kolejce zmagań w Orlen Lidze już tylko jeden zespół pozostanie bez zwycięstwa w bieżącym sezonie. W Łuczniczce spotkają się drużyny, które zamykają ligową tabelę. I ten pojedynek może potrwać.

Szymon Łożyński
Zgodnie z przewidywaniami siatkarki Pałacu i KSZO Ostrowiec SA mają problemy ze zdobywaniem punktów do tabeli Orlen Ligi. Trudno było jednak spodziewać się, by w starciach z zespołami o znacznie większym potencjale kadrowy bydgoszczanki czy ostrowczanki okazały się lepsze od rywalek. Zawodniczki Adama Grabowskiego rywalizowały już z obecnymi mistrzyniami i wicemistrzyniami Polski. Z kolei ich najbliższe przeciwniczki mają już za sobą mecze z naszpikowanym gwiazdami Impelem Wrocław oraz drużynami z Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Podopieczne Dariusza Parkitnego swojej szansy na pierwsze zwycięstwo mogły upatrywać w starciu z SK bank Legionovia Legionowo, ale w tym meczu zawodniczki trenera Ettore Guidettiego okazały się lepsze, triumfując 3:0.

Światełkami w tunelu dla obu zespołów były ich spotkania w piątej kolejce. Bydgoszczanki na wyjeździe powalczyły z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna (porażka 1:3). Z kolei ostrowczanki ugrały seta w Bielsku-Białej z miejscowym BKS-em Aluprofem. Po spotkaniu na Śląsku ma o czym myśleć trener Parkitny. Po dwóch pierwszych setach za Dorotę Ściurkę i Kingę Dybek weszły Roksana Brzóska i Beata Mielczarek. W głównej mierze za sprawą ich skutecznej gry przyjezdne wygrały, po długiej walce na przewagi, pierwszego seta w tym sezonie (33:31).

Czy obie przyjmujące swoim występem w piątej kolejce przekonają szkoleniowca do postawienia na nie w podstawowym składzie przeciwko Pałacowi? Wybór może być o tyle trudny, że dla Kingi Dybek mecz w Bydgoszczy będzie powrotem do klubu, który reprezentowała w poprzednich dwóch latach. Taką samą drogę z Pałacu do KSZO przebyła także Anna Korabiec. W porównaniu do swojej koleżanki libero w Bydgoszczy spędziła jednak aż pięć lat (pierwsze trzy w zespole juniorskim).
Anna Korabiec Anna Korabiec
Poniedziałkowy mecz będzie także szczególny dla Joanny Kuligowskiej. Kapitan bydgoskiego zespołu reprezentowały barwy KSZO w poprzednim sezonie. Wszystkim trzem zawodniczkom trudno jednak będzie pomóc trenerom w ustaleniu taktyki meczowej, bowiem składy obu drużyn przed rozgrywkami 2015/2016 uległy znacznym zmianom.

W poprzednim sezonie Pałac z KSZO rywalizował aż sześć razy. Czterokrotnie z parkietu jako zwyciężczynie schodziły siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Z kolei dwa zwycięstwa odniosły bydgoszczanki. W rundzie zasadniczej OrlenLigi 2014/2015 podopieczne Dariusza Parkitnego pokonał rywalki 3:0 u siebie i na wyjeździe. Kilka miesięcy później powtórzyć takie same wyniki, zwłaszcza w poniedziałek w Łuczniczce, będzie przyjezdnym zdecydowanie trudniej.

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec SA / 9.11.2015r. (poniedziałek), godz. 18:00

Czy starcie Pałacu Bydgoszcz z KSZO Ostrowiec SA będzie długim, pięciosetowym widowiskiem?