Liga Mistrzów, gr.B: Ziraat Bankasi Ankara z kompletem punktów

W grupie B Ligi Mistrzów Ziraat Bankasi Ankara pokonało VfB Friedrichshafen 3:1 i utrzymało pozycję lidera. Drugi mecz, pomiędzy Paris Volley a Dynamo Moskwa, ze względu na ostatnie wydarzenia we Francji został przesunięty na późniejszy termin.

Anna Bagińska
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

Siatkarze Ziraat Bankasi Ankara musieli się nieco natrudzić, by odnieść drugie zwycięstwo w grupie B i utrzymać fotel lidera. Pierwszy set środowego spotkania był wyrównany do drugiej przerwy technicznej. Tuż przed nią goście odskoczyli na dwa punkty po błędach rywali. Przewagę utrzymali do końca partii, wygranej do 20.

Druga odsłona meczu od początku stała pod znakiem przewagi VfB Friedrichshafen. W końcówce katem tureckiego zespołu okazał się Adrian Gontariu, który punktował nie tylko atakiem, lecz dołożył w tym momencie także punktowe zagrywki. Gospodarze doprowadzili do remisu w meczu, ale to było wszystko, co zdołali w tej konfrontacji ugrać. W trzeciej odsłonie podopieczni  Fernando Muñoza wręcz zmiażdżyli rywala i wygrali do 15.

Nieco więcej emocji było jeszcze w czwartej partii, bowiem gospodarze stojąc pod ścianą, walczyli o doprowadzenie do tie-breaka i byli nawet całkiem blisko. Obronili piłkę setową blokując Alexandre'a Ferreirę 23:24, ale chwilę później niezniszczalny Marcus Nilsson znokautował atakiem jednego z zawodników VfB Friedrichshafen i zakończył tym samym spotkanie.

VfB Friedrichshafen – Ziraat Bankasi Ankara 1:3 (20:25, 25:18, 15:25, 23:25)

VfB Friedrichshafen: Venceslau (7), Nalobin (7), Ekşi (1), Honore (5), Gontariu (27), Geiler (13), Perry (libero) oraz Gauna (8), Finger (1), Guenthoer, Aciobanitei, Kocian

Ziraat: Rauwerdink (9), Ferreira (9), Savaş (9), Nilsson (18), Koc (3), Dagci (11), Döne (libero) oraz Demir (1), Güngör (2), Kilic (libero)

Drugi mecz grupy B, pomiędzy Paris Volley a Dynamo Moskwa, ze względu na sobotnie zamachy w Paryżu został przesunięty na późniejszy termin.