KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła: Anita Kwiatkowska zgłasza aspiracje do reprezentacji Polski

W ostatnich latach Anita Kwiatkowska nie miała zbyt wielu okazji do występów. Po przenosinach do PTPS-u Piła siatkarka przeszła prawdziwą metamorfozę. Aktualna forma siatkarki pozwala jej myśleć o powołaniu do reprezentacji.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
W ostatnich latach Anita Kwiatkowska nie miała zbyt wielu okazji do występów w podstawowej szóstce. Do ekipy PTPS Piła siatkarka przeniosła się z Budowlanych Łódź, gdzie głównie pełniła rolę rezerwowej. Przenosiny do Wielkopolski pozwoliły siatkarce odbudować formę, która pozwala jej myśleć nawet o powołaniu do reprezentacji Polski.

Siatkarka PTPS Piła w niedzielne popołudnie poprowadziła swój zespół do piątego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach Orlen Ligi. Wychowanka ekipy znad Gwdy zapisała na swoim koncie 23 punkty i była zdecydowanie najlepiej punktującą siatkarką swojej ekipy. Nagrodę MVP zgarnęła jednak Joanna Sobczak, zdobywczyni 18 oczek.

Triumf ekipy prowadzonej przez Nicoli Vettoriego byłby niemożliwy, gdyby nie znakomita gra blokiem jego podopiecznych. Pilanki swoje rywalki powstrzymywały aż 18 razy, podczas gdy gospodynie zanotowały tylko 10 punktowych bloków. Podobnie jak w poprzednich kolejkach, supremację w tym elemencie potwierdziły Dorota Wilk i Kiesha Leggs. Po stronie Pałacu skutecznie grę przeciwniczek czytała jedynie Natalia Misiuna (5 bloków).

Zdecydowanie gorzej obie ekipy spisywały się w ataku. Pilankom wystarczyło zaledwie 34 procent skuteczności, aby sięgnąć po komplet punktów. Jeszcze gorzej radziły sobie bowiem ich rywalki, które kończyły tylko 28 proc. piłek. W ekipie miejscowych, najlepiej radziła sobie Małgorzata Śmieszek (44 proc.). Po przeciwnej stronie siatki błyszczały Katarzyna Skorupa (47 proc.) i Anita Kwiatkowska (41 proc.).

Porównanie statystyk:

Pałac Bydgoszcz Element PTPS Piła
3 Asy serwisowe 7
8 Błędy przy zagrywce 6
52 proc. Przyjęcie pozytywne 49 proc.
28 proc. (43/151) Skuteczność w ataku 34 proc. (45/132)
15 Błędy w ataku 12
10 Bloki 18

x

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×